به گزارش افکارنیوز،

بر اساس آماری که انجمن فدرال برای کمک به مردم بی‌خانمان در روز سه‌شنبه منتشر کرده، حدود 650 هزار نفر در آلمان هستند که منزل و سرپناه دائمی ندارند.

اخبار بین الملل_ به گزارش دویچه‌وله، گزارش جدید انجمن فدرال هشدار داده است که با توجه به سیستم کنونی در آلمان،‌رهایی از اپیدمی «فقر شدید» در آلمان تقریبا غیرممکن است و برای رهایی از بحران بی خانمان‌ها در این کشور اروپایی، دولت سالانه باید دست کم 150 هزار واحد جدید بسازد.

«ورنا روزنکه» مدیر انجمن فدرال برای کمک به مردم بی‌خانمان آلمان در گزارش خود درباره «فقر شدید» در آلمان به نکات قابل توجهی اشاره کرده است.

در این گزارش آمده است که اغلب افراد بی‌خانمان در سرپناه‌های اضطراری ساکن بوده و حدود 48 هزار نفر نیز در خیابان‌ها زندگی می‌کنند. همچنین سه چهارم بی خانمان‌ها در سراسر آلمان را مردان تشکیل می‌دهند که اغلب نیز مجرد هستند.

بر اساس این گزارش، 22 هزار کودک بی سرپناه در آلمان هستند و 375 هزار نفر از پناهجویان نیز در سرپناه‌های موقتی به سر می‌برند.

مدیر انجمن فدرال برای کمک به مردم بی‌خانمان آلمان معتقد است که منازل کافی در این کشور ساخته نشده و گفت که هر سال به 80 تا 100 هزار واحد مسکونی جدید نیاز است و آلمان هم اکنون با کمبود 2 میلیون واحد مسکونی مواجه است.