به گزارش افکارنیوز،

برخی منابع نظامی اماراتی گفتند که نیروهای یمنی آموزش‌دیده و مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات جنگی، عملیات‌های رزمی در جبهه ساحل غربی را انجام خواهند داد و به هر گونه عملیات‌های انصارالله پاسخ خواهند داد.

اخبار بین الملل_ این منابع در مصاحبه با روزنامه اماراتی «الخلیج»، نقش محوری نیروهای مسلح امارات در آموزش و توانمندسازی یگان‌های رزمی یمنی و ارائه حمایت‌های لجستیک و تسلیحاتی به این یگان‌ها به منظور اجرای مأموریت‌های ملی برای مقابله با «شبه‌نظامیان» و حمایت از مناطق آزادشده را ستود.

الخلیج به نقل از این منابع، این شبه‌نظامی‌ها را «ارتش ملی» نامید و نوشت، نزدیک به ۹۰ هزار نیروی «ارتش ملی» برای اجرای مأموریت‌های رزمی بی‌سابقه آماده شده‌اند که توان و امکانات ارتش برای تکمیل آزادسازی تمامی شهرها و پایان دادن به کودتا در صورت عدم دستیابی به راه‌حل سیاسی، را تقویت می‌کند.

نزدیک به یک ماه است که زمزمه خروج نیروهای اماراتی از یمن به گوش می‌رسد و مقامات امارات هم این مسئله را تأیید کرده‌ ولی آن را «کاهش نیرو یا بازاستقرار آن» خوانده‌اند. با این حال هنوز آمار مشخصی از تعداد نظامیان خارج شده از یمن در دسترس نیست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا به نقل از منبع آگاهی که بنا به دلایل امنیتی خواسته نامش فاش نشود، گزارش داد که ابوظبی طی هفته‌های گذشته، بیش از نیمی از نیروهای خود را از یمن خارج کرده است.

این منبع آگاه به این خبرگزاری گفته است: «قبل از آنکه عقب‌نشینی آغاز شود، نزدیک به ۱۰ هزار نیروی اماراتی در یمن حضور داشت».