به گزارش افکارنیوز،

فرماندهی ائتلاف آمریکایی موسوم به «ائتلاف جهانی ضد داعش» اظهارات اخیر مقامات روس درباره آموزش گروه‌های تروریستی را تأیید کرد.

اخبار بین الملل_ ژنرال سرگئی رودسکوی، رئیس اداره کل عملیات ستاد مشترک نیرو‌های مسلح روسیه روز دوشنبه اعلام کرد آمریکا هم‌اکنون درمنطقه تحت اشغال خود و در ۵۵ کیلومتری پایگاه نظامی التنف سوریه درحال آموزش ۲۷۰۰ نفر از عناصر گروه‌های تروریستی است.

فرماندهی ائتلاف آمریکایی با ارساال بیانیه‌ای به خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» به آموزش و تجهیز گروه‌های تروریستی اعتراف کرد و مدعی شد «برای مقابله با داعش» آن‌ها را آموزش می‌دهند.

در این بیانیه ادعا شده است: «نیرو‌های متحد ائتلاف در نزدیکی پایگاه التنف سوریه، از اعضای گروه مغاویر الثوره هستند. این گروه قابلیت خود را در مقابله با داعش و حفظ امنیت در منطقه التنف را نشان داده است. ما به منظور شکست داعش همچنان به آموزش و تجهیز این نیرو‌ها ادامه می‌دهیم».


پایگاه التنف سوریه هم‌اکنون تحت اشغال نیرو‌های ائتلاف به رهبری آمریکاست که به صورت غیرقانونی و به بهانه مقابله با داعش قسمت‌هایی از خاک سوریه را اشغال کرده‌اند. دولت سوریه بار‌ها آن‌ها را نیرو‌های اشغالگر خوانده و خواستار خروج فوری آن‌ها از خاک این کشور شده است.

 

فرماندهی نیرو‌های آمریکایی در حالی مدعی آموزش نیرو برای مبارزه با داعش است که رئیس‌جمهور این کشور اواخر آذرماه سال گذشته ادعا کرد که واشنگتن داعش را شکست داده است و خیلی زود همه نیرو‌های نظامی آمریکا باید خاک سوریه را ترک کنند.

 

اما دونالد ترامپ به تدریج و تحت فشار مقامات نظامی و وزارت دفاع آمریکا از خروج فوری و کامل نیرو‌ها عقب‌نشینی و اعلام کرد روند خروج نظامیان آمریکایی از سوریه به آرامی و طی چند ماه انجام خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر مقامات این کشور پیش از این نیز بار‌ها مدعی شده بودند که واشنگتن به زودی نیرو‌های خود را از سوریه خارج می‌کند، اما پس از مدتی اظهارات خود را تکذیب کردند.