به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد تحریم‌های جدید آمریکا علیه مسکو به معنای شکست کامل تلاش‌های گذشته برای تحت فشار قرار دادن آن است.

اخبار بین الملل_ آمریکا روز شنبه در ارتباط با حمله با گاز اعصاب نوویچوک به سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس در انگلیس در سال ۲۰۱۸ تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد. مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد واشنگتن در این چارچوب، با هر گونه کمک به مسکو از سوی مؤسسات مالی بین المللی مخالفت و دسترسی بانک‌های آمریکایی را به بازار بدهی مستقل روسیه محدود خواهد کرد. صادرات کالا‌ها و فناوری به روسیه هم محدود می‌شود.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در متنی در پایگاه اینترنتی این وزارتخانه اعلام کرد: «هر بار واشنگتن تنها ناتوانی خود را نشان می‌دهد. مبتکران تحریم‌های جدید در سال‌های اخیر اقدامات بسیاری را امتحان کرده بودند. تلاش بیهوده برای تغییر سیاست خارجی کرملین ناکام ماند».

وی تصریح کرد: مسمومیت اسکریپال و دخترش صحنه سازی و یک اقدام تحریک آمیز بود. روسیه بر خلاف آمریکا که جرات جدا شدن از سلاح‌های شیمیایی خود را ندارد، ذخایر سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کرده است. روسیه به رغم تحریم‌ها به توسعه اقتصادی و دفاعی خود ادامه می‌دهد.