به گزارش افکارنیوز،

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ۸۱ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ها دست کم ۲۴ نفر کشته و ۵۱ نفر زخمی شده‌اند.

اخبار بین الملل_ در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر سنت لویس در ایالت میسوری سه نفر زخمی شدند. تیراندازی در لاس وگاس در ایالت نوادا نیز دو کشته بر جا گذاشت. در تیراندازی در پورتلند در ایالت اورگان نیز یک نفر کشته شد و دو نفر دیگر زخمی شدند. پلیس اعلام کرد تیراندازی به دلیل اختلافات خانوادگی روی داده است. در تیراندازی در یک مهمانی خانوادگی در شهر دیترویت در ایالت میشیگان نیز سه نفر از جمله دو نوجوان ۱۷ ساله زخمی شدند. ۱۹ مورد از تیراندازی‌های گزارش شده در شبانه روز گذشته هیچ قربانی (زخمی یا کشته) در پی نداشت.

مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت پنجشنبه تا جمعه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس ۱۲۵ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۴۰ نفر کشته و ۷۱ نفر زخمی شده اند. ۳۴ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۲۰۶ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۶۴ نفر کشته و ۱۲۲ نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار نهایی تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز یکشنبه منتشر می‌شود.

به گزارش مرکز آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، ۳۲ هزار و ۸۵۰ مورد تیراندازی از ابتدای سال ۲۰۱۹ به ثبت رسیده است که در نتیجه آن‌ها ۸۶۵۶ نفر کشته و ۱۷ هزار و ۱۶۸ نفر زخمی شدند. ۳۸۶ تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر ۱۱ سال هستند و ۱۷۸۸ نفر نوجوانان کمتر از ۱۷ سال می‌باشند. در این مدت ۲۴۸ مورد تیراندازی به جمع، ۱۰۳۰ مورد حمله به منازل و ۸۸۷ مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و ۹۳۴ مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.