به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حساب توییتر نوشت: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم خون آن‌هایی که در ال پاسوی تگزاس و دیتون اوهایو کشته شدند، هدر برود. این موضوع برای آن‌هایی که به شدت زخمی شده‌اند هم صدق می‌کند. ما هرگز آن‌ها را فراموش نمی‌کنیم و همچنین آن‌هایی را که قبل‌تر کشته شده اند.

اخبار بین الملل_ وی افزود: جمهوری خواهان و دموکرات‌ها باید با یکدیگر متحد شوند و پیشینه افراد را به طور جدی بررسی کنند. شاید این لایحه را با لایحه اصلاح قوانین مهاجرتی ادغام کنند. ما باید کاری کنیم که از دل این دو حادثه غم انگیز، اتفاقات خوبی رقم بخورد.

دونالد ترامپ این توییت را در واکنش به دو تیراندازی اخیر آمریکا که در کمتر از ۲۴ ساعت اتفاق افتاد، منتشر کرد. روز شنبه یک فرد مسلح پس از ورود به فروشگاه والمارت در شهر مرزی ال پاسو تگزاس، ۲۰ نفر را کشت و ۲۶ نفر دیگر را زخمی کرد. عامل این تیراندازی مرگبار جوان سفیدپوستی بود. کمتر از یک روز بعد، بر اثر تیراندازی در دیتون اوهایو، دست کم ۹ نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند.

رئیس جمهور آمریکا در حالی خواستار سخت گیری در قوانین مرتبط با حمل سلاح شده است که پیشتر با این مسئله مخالفت کرده بود. وی حتی پس از تیراندازی مرگبار در مدرسه‌ای در پارکلند فلوریدا که ۱۷ کشته و تعدادی زخمی برجای گذاشته بود، به جای یافتن یک تدبیر و محدود کردن قوانین مرتبط با اسلحه، خواستار مسلح کردن معلمان شد!

رئیس جمهور آمریکا در توییت دیگری هم به انتقاد از رسانه‌های این کشور پرداخت و نوشت: رسانه‌ها در کشور ما مسئولیت بزرگی در قبال زندگی و امنیت دارند. رسانه‌های جعلی به بیشتر شدن خشم و عصبانیتی که در طول سالیان بوجود آمده، کمک کرده اند. پوشش اخبار باید عادلانه، متوازن و بی طرفانه باشد؛ در غیر این صورت این مشکلاتِ وحشتناک بدتر می‌شود.

دونالد ترامپ از زمان ورود به رقابت‌های انتخاباتی آن دسته از رسانه‌ها و مطبوعاتی را که از او انتقاد می‌کنند، سرکوب کرده است. وی به این رسانه‌ها لقب «رسانه‌های جعلی» را داده و آن‌ها را به انتشار اخبار دروغ متهم می‌کند.