به گزارش افکارنیوز،

بازداشت کودکان فلسطینی که عادت دیرینه رژیم صهیونیستی است، طی هفته‎های اخیر افزایش پیدا کرده که این گوشه‌ای دیگر از جنایت صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان است.

اخبار بین الملل_ رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین اقدام خود در بازداشت کودکان فلسطینی، «محمد ولید حجاجره» را در شمال منطقه الخلیل واقع در کرانه باختری بازداشت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری نیوپرس، این کودک 13 ساله به دنبال حمله شب گذشته (یکشنبه شب) نظامیان صهیونیست به منزل خانواده وی، بازداشت شده است.

رژیم صهیونیستی «محمد ربیع علیان» هفته گذشته نیز یک کودک سه ساله از شهر «عیسویه» قدس را به اتهام پرتاب سنگ به سمت خودروهای گشتی صهیونیستی برای بازجویی فراخوانده بود.

«قدری ابوبکر» رئیس کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی این اقدام را محکوم کرد و گفت که رژیم صهیونیستی مرتکب جنایات علنی در حق کودکان می‌شود و در سایه سکوت جامعه بین‌المللی، کودکان فلسطینی در معرض خطر دائمی قرار دارند.

ماه گذشته نیز یک شهرک‌نشین صهیونیست، «طارق ذبانیه» کودک شش ساله فلسطینی را در نزدیکی شهر «ترقومیا» در غرب «الخلیل» کرانه باختری زیر گرفت و به شهادت رساند.

جدیدترین آمار منتشر شده درباره بازداشت گسترده کودکان فلسطینی نشان می‎دهد که بیش از 50 هزار کودک فلسطینی در نیم قرن اخیر بازداشت شده‎اند.

بر اساس این آمار، رژیم صهیونیستی از سال 1967 تاکنون بیش از 50 هزار کودک فلسطینی ساکن کرانه  باختری اشغالی را بازداشت کرده است