به گزارش افکارنیوز،

وزارت امور خارجه ونزوئلا اعلام کرد هدف دستور اجرایی جدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به رسمیت شناختن محاصره اقتصادی ونزوئلاست که اقدامی جنایتکارانه محسوب می‌شود.

اخبار بین الملل_ وزارت امور خارجه ونزوئلا افزود: اجازه نمی‌دهیم تشدید تجاوزگری‌ها، مذاکرات سیاسی را تحت تاثیر قرار دهد.

آسوشیتدپرس نیز گزارش داد معاون وزیر ارتباطات بین المللی ونزوئلا روز سه شنبه از اقدام آمریکا برای مسدود کردن دارایی‌های دولت ونزوئلا انتقاد کرد و آن را راهزنی بین المللی دانست

کاخ سفید روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا تمامی دارایی‌های دولت کاراکاس از جمله دارایی‌های موجود در بانک مرکزی و شرکت نفتی پی دی وی اس آ را مسدود کرده است.

تنش میان آمریکا و ونزوئلا سال میلادی جاری از زمانی تشدید شد که خوان گوایدو، سردسته مخالفان این کشور در اقدامی غیرقانونی خود را به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده معرفی کرد.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی نیکلاس مادورو اعلام کرده‌اند. طی ماه‌های گذشته آمریکا و متحدانش همزمان با جنگ رسانه‌ای سنگین علیه کاراکاس تلاش کردند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به قطع پشتیبانی از دولت مادورو وادار کنند، اما به اذعان رسانه‌های آمریکایی، تاکنون همه طرح‌های واشنگتن برای روی کار آوردن دولت دست‌نشانده با شکست مواجه شده است.