به گزارش افکارنیوز،

«جو بایدن»، معاون باراک اوباما ، رئیس جمهوری سابق آمریکا به سخنان دونالد ترامپ در ارتباط با تیراندازی‌های اخیر در این کشور واکنش نشان داد.

اخبار بین الملل- بایدن در این ارتباط ترامپ را به بازی با کلمات در ارتباط با تیراندازی در شهرهای «ال پاسو» و «دیتون» متهم کرد و افزود که سخنان رئیس جمهور آمریکا دارای اهمیت زیادی است، ولی ترامپ این اهمیت را نادیده می‌گیرد.

بایدن که این روزها به عنوان نامزد پیشتاز دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در حال فعالیت است، سخنان ترامپ علیه مهاجران و اقلیت‌های قومی و زبانی را مشوق برتری جویی سفیدپوستان و نژادپرستی عنوان کرد و افزود که ترامپ با سخنان خود نژادپرستی را ترویج می‌دهد.

به گفته بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا این فرضیه را که ما یک ملت واحد هستیم، رها کرده است.

سخنان بایدن پس از آن صورت گرفته که یک جوان ۲۱ ساله روز شنبه با ورود به یک فروشگاه در شهر ال پاسو ایالت تگزاس مشتریان لاتین تبار را به گلوله بست که در این حادثه ۲۲ نفر کشته و ۲۶ نفر زخمی شدند.

پس از این حادثه، ترامپ با محکوم کردن کشتار روی داده در ایالت های تگزاس، خواستار همکاری دو حزب دموکرات و جمهوریخواه برای قوانین سختگیرانه سلاح شد.

بسیاری از کاربران آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی وقوع حوادث مرگبار اخیر را با سیاست‌های ضدمهاجرتی ترامپ و اظهارات نژادپرستانه اخیر او علیه نمایندگان رنگین‌پوست کنگره مرتبط دانسته‌اند.