به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: کره جنوبی با پرداخت پول بیشتر به ایالات متحده به منظور دفاع از آن مقابل کره شمالی موافقت کرده است. در دهه‌های گذشته کره جنوبی هزینه بسیار کمی به آمریکا پرداخت می‌کرد اما سال گذشته به درخواست ترامپ کره جنوبی 990 میلیون دلار پرداخت کرد.

اخبار سیاسی-​ یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا و کره جنوبی برای گفتگو به شکلی منصفانه  و منطقی بر سر برآورد هزینه حضور نظامیان آمریکایی در کره جنوبی به توافق رسیدند.

پس از سفر جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا به کره جنوبی در اوایل مرداد ماه دو طرف بر سر مذاکرات پیش رو درباره سهم سئول از هزینه استقرار 28500 نیروی آمریکایی در سال آینده گفتگو کرده بودند.

روزنامه کره‌ای جونگ آنگ ایلبو در گزارشی اعلام کرده بود که واشنگتن خواستار دریافت پنج میلیارد دلار به عنوان هزینه سال آینده نیروهای نظامی خود شده است؛ رقمی که بیش از پنج برابر هزینه سال گذشته به شمار می‌رود.

از 1991 سئول بخشی از هزینه‌های نظامیان آمریکایی در کره جنوبی را مانند استخدام شهروندان کره جنوبی توسط نیروهای آمریکایی و یا ساخت تاسیسات نظامی را متحمل شده است.

اعلام این خبر توسط ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که کره شمالی طی چند روز گذشته چهار آزمایش موشکی در واکنش به برگزاری مانور مشترک میان آمریکا و کره جنوبی انجام داده است.

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز سه‌شنبه به خبرنگارانی که وی را در سفر به ژاپن همراهی می‌کردند، گفت واشنگتن قصد ندارد واکنش شدیدی به آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی نشان دهد. ترامپ نیز پیش از این در واکنش به آزمایش های موشکی کره شمالی سعی کرده این پرتاب‌ها را کم اهمیت جلوه دهد.