به گزارش افکارنیوز،

نظامیان سعودی چهارشنبه شب برای مقابله با حملات عناصر مسلح تحت حمایت امارات در عدن، در اطراف کاخ ریاست جمهوری «المعاشیق» مستقر شدند.

اخبار بین الملل_ شبکه خبری العالم در این باره گزارش داد که نیروهای ارتش سعودی برای جلوگیری از پیشروی عناصر مسلح تحت حمایت امارات در عدن (جنوب یمن)، در خیابان‌های «کریتر» این شهر مستقر شدند.

درگیری میان نیروهای تحت حمایت امارات و دولت مستعفی یمن که در ریاض مستقر است، روز چهارشنبه در پی حمله مسلحانه به شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع جنازه کشته‎های پادگان «الخلاء» بالا گرفت.

یگان‌های پهپادی و موشکی یمن روز پنجشنبه گذشته، مراسم رژه در پادگان الجلاء واقع در شهر عدن را هدف قرار داده بودند که در پی آن، بیش از 40 نفر از شبه‎نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی کشته شدند.

معاون رئیس شورای موسوم به «شورای انتقالی جنوب یمن»(تحت حمایت امارات) می‎گوید که عناصر اخوانی حزب «الاصلاح» تحت حمایت عربستان سعودی، اقدام به این حمله مسلحانه کردند.

 شورای مذکور که تحت حمایت امارات قرار دارد، به منظور اخراج عناصر اخوانی تحت حمایت عربستان، نیروهای خود را در اطراف کاخ ریاست جمهوری المعاشیق در عدن مستقر کرده است که این مساله باعث درگیری بین دو طرف شد.

«هانی بن بریک» معاون رئیس شورای تحت حمایت امارات موسوم به «شورای انتقالی جنوب یمن»، روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی حزب اخوانی «الاصلاح» (تحت حمایت عربستان و دولت مستعفی یمن) را مسئول تیراندازی و حمله به شرکت‎کنندگان مراسم تشییع دانست و دستور داد تا نیروهایش به کاخ المعاشیق حمله کنند تا طرفداران این حزب اخوانی را از عدن اخراج کنند.

اختلافات عربستان و امارات در جنوب یمن از زمان برکنار استاندار عدن و از بدو تشکیل شورای انتقالی مزبور در سال 2017 تشدید شده و اکنون به اوج خود رسیده است.

اختلافات سعودی-اماراتی دو کشور اصلی «ائتلاف عربی» علیه یمن به خصوص پس از اعلام خروج تدریجی امارات از جنوب یمن شکل علنی به خود گرفت که نمونه آن، همین درگیری متحدان دو کشور مذکور در عدن است.

از سوی دیگر، رهبران انصارالله یمن از امارات می‎خواهند که در وعده خود برای خروج نیروهای اماراتی از جنوب یمن صادق باشند و هر چه سریعتر آن را ترک کنند.

سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی اخیر خود به امارات هشدار داد که به وعده خود عمل کند که در غیر اینصورت تبعات فاجعه‎باری برای ابوظبی به دنبال خواهد داشت