به گزارش افکارنیوز،

بیش از ۲۰۰ شهردار آمریکا خواستار برگشت فوری نمایندگان کنگره این کشور از تعطیلات تابستانی و تصویب قوانین سخت‌گیرانه حمل سلاح شدند.

اخبار بین الملل_ 214 شهردار در نامه ارسالی خود به «میچ مک‌کانل»، رهبر جناح اکثریت و «چارلز شومر» رهبر جناح اقلیت سنای آمریکا نوشتند: «حوادث غمبار هفته پیش در ال‌پاسو و دیتون تازه‌ترین هشدار‌هایی هستند که ملت ما دیگر نمی‌تواند منتظر اقدامات دولت فدرال برای جلوگیری از دست‌یابی افراد به سلاح شوند».

در پی تیراندازی‌های مرگبار هرروزه در شهرهای مختلف آمریکا، مجلس نمایندگان و سنای این کشور بارها اعلام کردند که در قوانین حمل سلاح پیشینه کیفری و سلامت روانی افراد باید در نظر گرفته شود. به صورت کلی حزب جمهوری‌خواه حامی آزادی حمل سلاح و حزب دموکرات خواستار تصویب قوانین سخت‌گیرانه حمل و نگهداری سلاح است.

هفته پیش شهر ال‌پاسو در ایالت تگزاس و دیتون در ایالت اوهایو به فاصله چند ساعت شاهد تیراندازی‌های مرگباری بودند که ده‌ها نفر در این دو حادثه کشته و زخمی شدند.

شهرداران آمریکا در حالی خواستار تصویب قوانین سخت‌گیرانه حمل سلاح شدند که پایگاه شبکه «سی‌ان‌ان» روز چهارشنبه گزارش داد از ماه آینده (۱۰ شهریور) مجموعه‌ای از قوانین حمل سلاح در ایالت تگزاس اجرایی می‌شود که با اجرای آنها، سخت‌گیر‌های حمل سلاح کمتر می‌شود.

قوانین آزادی حمل سلاح در حالی در ایالت تگزاس تسهیل می‌شود که تازه‌ترین تیراندازی مرگبار آمریکا در این ایالت اتفاق افتاده و از ۱۰ تیراندازی جمعی مرگبار تاریخ آمریکا، ۴ مورد آن‌ها در تگزاس رخ داده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز از حامیان اصلی قوانین آزادی حمل سلاح است. به همین دلیل بازدید او از بازماندگان تیراندازی‌های مرگبار دیتون و ال‌پاسو با اعتراض مردم روبرو شد.