به گزارش افکارنیوز،

صد‌ها معترض جلیقه زرد امروز به منظور اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و نابرابری درآمد‌ها در هفته سی و نهم این اعتراضات به خیابان‌های پاریس آمدند.

اخبار بین الملل_ هفته گذشته نیز معترضان در اعتراض به خشونت‌های پلیس این کشور در شهر نانت راهپیمایی سکوت برگزار کردند که در این راهپیمایی درگیری‌هایی میان پلیس و معترضان صورت گرفت و پلیس به طرف راهپیمایی کنندگان گاز اشک‌آور شلیک کرد و چند تن از آن‌ها را دستگیر نمود. ناپدید شدن یک مرد جوان در میان درگیری‌های پلیس با گروهی در شهر نانت عصبانیت مردم فرانسه را در مورد روش‌های خشونت‌آمیز پلیس این کشور برانگیخت.

از نوامبر سال گذشته میلادی، به دنبال برنامه افزایش مالیات بر سوخت، اعتراضات جلیقه‌زرد‌ها در فرانسه شکل گرفت. دولت مکرون تلاش کرد با اعمال برخی از اصلاحات و برآورده ساختن بعضی از خواسته‌های معترضان به این اعتراضات خاتمه دهد؛ اما آتش اعتراضات فروکش نکرد و شعله‌ورتر و فراگیرتر نیز شد و نارضایتی از سایر سیاست‌های دولت نیز به شعار‌های معترضان افزوده شد. از اواسط نوامبر تاکنون این اعتراضات بی‌وقفه هر شنبه برگزار شده است.