به گزارش افکارنیوز،

الیزابت وارن، سناتور دموکرات و نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، امروز اعلام کرد در صورتی که به کاخ سفید راه یابد از قدرت خود برای کاهش خشونت‌هایی که با اسلحه در این کشور ایجاد می‌شود استفاده خواهد کرد و دیگر هم‌حزبی‌های او در گروه آیووا برای اصلاح قانون سلاح تلاش خواهند کرد.

اخبار بین الملل_ وارن گفت به منظور محدود ساختن دسترسی نوجوانان به سلاح، سن قانونی خرید سلاح را افزایش خواهد داد، همچنین در صورت مشاهده خرید چندین سلاح، موضوع باید گزارش شود و گزارش پیشینه برای خریداران سلاح الزامی گردد.

این سناتور ایالت ماساچوست گفت «در سال ۲۰۱۷، تقریبا ۴۰ هزار نفر بر اثر تیراندازی در آمریکا کشته شدند. هدف من در جایگاه رئیس‌جمهور و هدف ما در جایگاه جامعه آن خواهد بود که این آمار را تا ۸۰ درصد کاهش دهیم».

این پیشنهاد وارن پس از افزایش درخواست‌های متعدد دموکرات‌ها برای کنترل بیشتر سلاح مطرح می‌شود. هفده نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است امروز در یک گردهمایی در آیووا به بررسی موضوع بپردازند.

به دنبال وقوع دو حادثه تیراندازی مرگبار در هفته گذشته در آمریکا که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ نفر در کمتر از ۲۴ ساعت شد، قوانین مرتبط با حمل سلاح در این کشور بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از دموکرات‌ها خواستار تصویب لایحه بررسی پیشینه افرادی شده‌اند که قصد خرید و فروش اسلحه دارند.

یک گروه حامی کنترل حمل سلاح روز گذشته (جمعه) با انتشار ویدئویی تبلیغاتی، از «میچ مکانل» رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا و «کوری گاردنر» سناتور جمهوری خواه کلرادو درخواست کرد لایحه مربوط به اعمال محدودیت خرید اسلحه را تصویب کنند. دونالد ترامپ هم که از جمله حامیان حمل سلاح در آمریکاست، روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران از تصویب این لایحه حمایت کرد.