به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "راشا تودی"، در شرایطی که "نیوت گینگریچ" تلاش می کرد در سخنرانی خود در اجلاس سالانه کمیته امور مشترک آمریکا و اسرائیل (ایپک) نظر لابی های صهیونیستی آمریکا را برای کسب رای به خود جلب کند، پیش از پایان سخنرانی برای لحظاتی به خواب رفت و با این کار تعجب حاضران در محل سخنرانی را برانگیخت.

بر اساس این گزارش، این که وی در آن لحظه به چه دلیل خوابش برد مشخص نیست، آیا نیاز شدیدی به خواب داشت و یا این که در رویای خود محقق شدن طرحش در مورد کاهش قیمت بنزین به ۲.۵ دلار را می دید؟ به هر حال هر مسئله ای که باشد، مهم این است که گینگریچ لحظاتی پیش از پایان سخنرانی خود به خواب فرو رفت.

این مسئله در حالی رخ داد که دوربین های شبکه خبری ای بی سی مراحل آماده شدن وی برای سخنرانی را به طور کامل پوشش دادند و به همین دلیل صحنه های به خواب رفتن وی ثبت شد. اما نکته جالب اینجاست که حاضران در سالن اجلاس ایپک مجبور شدند سخنان یک فرد خواب آلود را بشنوند.

نکته جالب دیگری که در زمان سخنرانی گینگریچ رخ داد، این بود که وی هر چند لحظه یک بار از خواب بیدار می شد و این جمله را بیان می کرد: گوش دادن به سخنان لئون پانتا(وزیر دفاع آمریکا) اصلا تجربه آسان و خوشایندی نیست.

سرانجام زمانی که گینگریچ به طور کامل از خواب بیدار شد، نام وی به عنوان سخنران از بلندگو اعلام شد و وی برای سخنرانی پشت تریبون قرار گرفت. اما جالب این جا بود که وی به جای سخنرانی برای مردمی که در انتظار سخنان وی بودند، به آنان گفت که آماده پاسخگویی به سوالات آنان است. در عین حال ۱۲ ثانیه زمان سپری شد تا گینگریچ بفهمد که چه اشتباهی کرده است و آن گاه سخنرانی خود را آغاز کرد.