به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاعرسانی گالوپ، در عین حال میزان عدم تایید اوباما نیز از ۴۵ درصد به ۴۴ درصد کاهش یافته و بار دیگر تعداد موافقین اوباما از مخالفینش فراتر رفته است.

باراک اوباما در دیدار با نتانیاهو، هرچند که بار دیگر جمله تکراری همه گزینه‌ها بر روی میز است را در خصوص پرونده هسته‌ای ایران تکرار کرد اما تصریح کرد که کشورش بدوا به‌دنبال راه‌حل دیپلماتیک است. هرچند در سایت گالوپ صراحتا به علت جهش محبوبیت اوباما اشاره‌ای نشده اما به نظر نمی‌رسد این جهش با موضع‌گیری‌های وی بی‌ارتباط باشد.

از دیگر سو اوباما در اولین کنفرانس خبری خود در سال ۲۰۱۲ میلادی انتقادات تندی را متوجه جماعتی کرد که بر طبل جنگ بر ضد ایران می‌کوبند. وی این افراد را بی‌مسوولیت دانست و ابراز داشت که به هزینه‌های جنگ توجهی ندارند.

بسیاری از تحلیلگران پیش‌تر نیز پیش‌بینی می‌کردند که ایالات متحده با توجه به بحران مالی که گریبان این کشور را از سال ۲۰۰۸ گرفته است، توان ورود به جنگ را نخواهد داشت. ایالات متحده به‌تازگی خود را از جنگ عراق خلاص کرده اما همچنان در باتلاق افغانستان دست و پا می‌زند و به موفقیت چندانی نیز در مواجهه با طالبان نایل نیامده است.

البته اوباما همچنان بر سیاست تحریم بر ضد ایران ادامه میدهد. وی بر این باور است که با اعمال فشار اقتصادی میتواند ایران را از ادامه برنامه هستهای خود منصرف کند اما ایران تاکید کرده است که تسلیم فشارها نخواهد شد. ایران همچنین بر صلحآمیز بودن ماهیت برنامه هستهای خود تاکید دارد.