به گزارش افکارنیوز،

یک منبع رسانه‌ای در کره جنوبی از یک دیدار محرمانه روسای سازمان‌های اطلاعاتی دو کره خبر داد؛ دیداری که بلافاصله بعد از ناکامی نشست «دونالد ترامپ » و « کیم جونگ اون » در هانوی پایتخت ویتنام انجام شده است.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، روسای سازمان‌های اطلاعاتی کره جنوبی و کره شمالی در ماه آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) بعد از شکست دیدار و نشست «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در هانوی ویتنام، دیداری محرمانه داشتند.

این رسانه کره جنوبی، در گزارش امروز سه شنبه خود به نقل از یک مقام دولت این کشور  نوشت: «سو هون مدیر سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی با جانگ کوم چول، همتای کره شمالی خود دیدار کرد و در این دیدار، سو درباره بهبود روابط بین دو کره ابراز امیدواری کرد».

تا پیش از گزارش خبرگزاری یونهاپ، هیچ خبری درباره این دیدار محرمانه توسط مقام‌ها و رسانه‌های دو کره منتشر نشده بود.

دیدار روسای اطلاعاتی کره جنوبی و کره شمالی بعد از ناکامی نشست ترامپ و کیم در هانوی ویتنام برگزار شد؛ نشستی که هشتم اسفندماه سال گذشته علیرغم جنجال‌‎های مقام‌ها و رسانه‌‌های آمریکایی بدون نتیجه و با شکست به اتمام رسید.

مقام‌های کره شمالی از قبیل کیم جونگ اون بعد از این نشست گفتند که «سوءنیت» و «موضع فریبکارانه» آمریکا سبب ناکامی نشست ویتنام بود .

ترامپ و کیم تاکنون سه بار (به ترتیب در سنگاپور، ویتنام و منطقه غیرنظامی بین دو کره) با هم دیدار کردند اما اختلافات بین دو کشور در زمینه مسائلی از قبیل تحریم‌‌ها و خلع سلاح اتمی کره شمالی همچنان پابرجا است.

انتشار این گزارش در شرایطی صورت گرفته که در هفته‌های اخیر به دنبال برگزاری رزمایش نظامی مشترک واشنگتن و سئول در شبه جزیره کره، تنش‌ها شدت گرفت و پیونگ‌یانگ هم با انجام چندین آزمایش موشکی به آنها هشدار داده است.