خبرگزاری فارس به نقل از رسانههای فلسطین نوشت: وزارت بهداشت غزه در بیانیهای اعلام کرد که ۱۸۶ قلم دارو و ۲۰۰ قلم لوازم پزشکی در ماه مارس در انبارهای این وزارتخانه به اتمام می رسد.

در این بیانیه آمده است که ۷۵ قلم دارو و ۷۰ قلم لوازم پزشکی نیز طی سه ماه آینده به پایان می‌رسد و به این ترتیب بحران دارو و لوازم پزشکی غزه وارد مرحله فاجعه‌آمیز و بی‌سابقه خواهد شد.

وزارت بهداشت غزه همچنین تاکید کرد که بحران دارو و تجهیزات پزشکی بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بویژه بخش نگهداری از نوزادان، دیالیز کلیه، بیماری‌های خونی، بخش مراقبت‌های ویژه و جراحی‌های قلب و علاوه بر آن آزمایشگاه‌ها، بانک خون و تشخیص بیماری تاثیر خواهد داشت.

این وزارتخانه بار دیگر هشدار داد که با تشدید بحران دارو جان بیماران نوار غزه در معرض خطر قرار گرفته است بویژه اینکه نوار غزه از قطعی برق نیز رنج می‌برد.

وزارت بهداشت غزه از تمامی نهادهای بینالمللی، منطقهای و محلی خواست تا تلاشهای خود را برای حل این بحران که بیماران نوار غزه را تهدید میکند، بیشتر کرده و همگی به مسئولیت اخلاقی و انسانی خود برای حمایت از حقوق این بیماران عمل کنند.