به گزارش افکارنیوز،

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در نشست خبری مشترک با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در قلعه بریانسون در جنوب شرق فرانسه گفت: درباره پرونده هسته‌ای ایران و تشدید تنش‌ها بین تهران و واشنگتن رایزنی کردیم.

اخبار بین الملل_ مکرون افزود: به توافقنامه هسته‌ای ایران احترام می‌گذاریم و برای کاهش تنش‌ها در منطقه تلاش کرده ایم.

او در ادامه گف: امیدوار است با ولادیمیر پوتین بر سر یک نشست سران با موضوع اوکراین در هفته‌های آینده به توافق برسد.

امانوئل مکرون افزود: درباره تحولات جاری در حومه ادلب سوریه نگران هستیم و امیدواریم همه طرف‌ها به توافقنامه سوچی و برقراری آتش بس در ادلب پایبند باشند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز در این دیدار به "خوش بینی محتاطانه ای" بعد از تماس‌ها با رئیس‌جمهور جدید اوکراین اشاره کرد و افزود: از شیوه نرماندی در گفت‌وگو‌های اوکراین حمایت خواهیم کرد و هیچ جایگزینی برای این شیوه وجود ندارد.

پوتین افزود: از اقدامات دولت سوریه در ادلب که با هدف متوقف کردن تهدیدات ترویستی انجام می‌شود، حمایت می‌کنیم و مقابله با تروریسم در ادلب تا پایان آن ادامه خواهد داشت.

او گفت: حملات گروه‌های تروریستی از مناطق عاری از سلاح به سایر مناطق سوریه و همچنین نقل و انتقال آنان به مناطق دیگر را زیرنظر داریم.

ولادیمیر پوتین همچنین گفت درباره معاهده منع آزمایش هسته‌ای و چشم انداز مسلح سازی فضا نگران است.

او افزود: امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در ماه مه ۲۰۲۰ برای هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی به مسکو، پایتخت روسیه عزیمت خواهد کرد.