به گزارش افکارنیوز،

دفتر نوری المالکی، رئیس ائتلاف پارلمانی «دولت قانون» و نخست‌وزیر اسبق عراق اعلام کرد اگر ثابت شود اسرائیل پشت حملات اخیر به عراق قرار دارد، پاسخ بغداد بسیار محکم خواهد بود.

اخبار بین الملل _ همچنین عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق تأکید کرد دولت عراق مسئول حفاظت از تشکیلات نظامی این کشور از جمله سازمان حشد الشعبی است.

ساعاتی پیش چند مقام آمریکایی اعلام کردند رژیم صهیونیستی ماه پیش در چند نوبت انبار‌های مهمات سازمان بسیج مردمی عراق را بمباران کرده است.

بر این اساس، دو مقام ارشد آمریکایی به نیویورک تایمز گفتند در روز‌های اخیر اسرائیل چندین حمله هوایی علیه انبار‌های تسلیحاتی و زاغه‌های مهمات در عراق انجام داده است. این روزنامه همچنین به نقل از یک مقام اطلاعاتی ارشد در غرب آسیا نوشت برای مثال رژیم صهیونیستی در تاریخ نوزدهم ژوئیه (بیست و هشتم تیر) به یک پایگاه نظامی در شمال عراق حمله کرد.

سرتیپ کاظم سلمان بوهان، مدیرکل نیرو‌های دفاع شهری عراق ۲۹‌ام مرداد اعلام کرد در پی انفجار یک انبار مهمات در یکی از پایگاه‌های هوایی در استان صلاح الدین راهی این پایگاه هوایی شده است. در همین حال الجزیره به نقل از منابع محلی گزارش داد انفجاری که در انبار مهمات یکی از یگان‌های الحشد الشعبی در استان صلاح الدین رخ داد، چند کشته برجا گذاشته است.

پیش از این نیز یک منبع امنیتی از وقوع آتش سوزی در پایگاه هوایی البلد در صلاح الدین خبر داده بود.