به گزارش افکارنیوز،

 «عبدالباری عطوان»، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم با بیان اینکه الحشد الشعبی عراق به بخشی از جبهه مقاومت برابر اسرائیل تبدیل شده و خطری برای اسرائیل درست کرده است، افزود: ازهمین روست که نتانیاهو در سفر اخیر خود به اوکراین از آن صحبت کرد.

اخبار بین الملل- عطوان در گفت‌وگو با شبکه المیادین حمله رژیم صهیونیستی به الحشد الشعبی را زیباترین هدیه این رژیم به الحشد توصیف کرد و گفت: اسرائیل ثابت کرد که عقیده الحشد الشعبی عقیده مبارزه است و این گروه به بخشی از جبهه مقاومت و بلکه نظیر حماس، حزب الله و جهاد اسلامی به بخشی از جبهه رویارویی با اسرائیل مبدل شده است و این یک تحولی بی نظیر و بسیار مهم است.

وی آمریکا را همدست رژیم صهیونیستی در حمله به الحشد الشعبی در عراق خواند و گفت: واشنگتن احساس می‌کند عراق از دستش درآمده و شش تا هزار نظامی آمریکایی در عراق هستند که حالا گروگان الحشد الشعبی شده‌اند.

عطوان حمله راکتی الحشد الشعبی به عمق اسرائیل را در آینده نزدیک بعید ندانست و افزود: هم اکنون جبهه عراق هم مثل جبهه‌های غزه، لبنان و سوریه گشوده شده است.

سردبیر رای الیوم همچنین تصریح کرد رژیم صهیونیستی از نقش این روزنامه در دفاع از مسائل امت عربی و اسلامی بسیار خشمگین است.

هراس رژیم صهیونیستی از عقیده الحشد

«کاظم الحاج»، پژوهشگر مرکز مطالعات الهدف هم در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین گفت: وقتی گروه‌های مقاومت عراق تهدید می‌کنند در این قضیه جدی هستند و پیام الحشد الشعبی به آمریکایی‌ها رسیده است.

وی با اشاره به وجود دلایل متعدد برای حمله به الحشد الشعبی گفت: نخستین آن ساز و کار تشکیل الحشد الشعبی و شیوه تشکیل آن و قانونی بودن آن است زیرا این گروه بر اساس قانون شماره 40 در سال 2016 تشکیل شد. علاوه بر اینکه الحشد الشعبی این عقیده را دارد که فلسطین اشغالی است و موجودیت رژیم اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را در بانک اهداف خود قرار می‌دهد و از همین رو مورد حمله آمریکا واسرائیل است.

الحاج با تاکید بر اینکه هر کسی به الحشد الشعبی تعرض کند دستش قطع می‌شود، افزود: دشمن الان رژیمی است که عراقی‌ها آن را اشغالگر سرزمین عربی و اسلامی می‌دانند. بنابراین دولت عراق باید به این تجاوز پاسخ بدهد زیرا نشان می‌دهد که اسرائیل حالا دیگر از جانب عراق احساس خطر می‌کند.

این کارشناس تاکید کرد: اسرائیلی‌ها هم اکنون در خاک عراق نیستند. آنها از سال 2003 پیدا شدند در سال 2011 بیرون رانده شدند و با آمریکایی‌ها در سال 2014 بازگشتند بنابراین حضور اسرائیلی‌ها در داخل خاک عراق هم شناخته شده است و اطلاعات و علائم موجود حاکی است آنها علاوه بر حضورشان در منطقه کردستان عراق جاسوس‌هایی هم در عراق دارند.