به گزارش افکارنیوز،

میران برلیانت ، معاون رئیس جمهور و رئیس امور بین الملل اتاق بازرگانی ایالات متحده در بیانیه ای گفت: "اگرچه ما از رئیس جمهور ناامید شده ایم ، ما معتقدیم که ارتباطات مداوم و سازنده راه درست پیش رو است."

اخبار بین الملل_ ما نمی خواهیم شاهد خراب شدن بیشتر در روابط ایالات متحده و چین باشیم."

ترامپ به شرکت های آمریکایی دستور داده بود که جایگزینی برای تولید در چین بیابند و قول داد که بعد از ظهر به تعرفه های جدید وضع شده توسط پکن پاسخ دهد.

ترامپ با اشاره به مبالغ هنگفت پولی که چین در ایالات متحده "سرقت کرد" در ایالات متحده نوشت و گفت: "ما احتیاجی به چین نداریم ، رک و پوست کنده ، ما بدون آنها بهتر خواهیم بود."

چین در پاسخ به تعرفه های اضافی واشنگتن قصد دارد به زودی تعرفه های جدید را به قیمت 75 میلیارد دلار به کالای های آمریکایی تحمیل کند ، در حالی که واشنگتن از آغاز جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین تعرفه های اضافی را معادل 250 میلیارد دلار به کالای چینی وارداتی اعمال کرده است.

همچنین ترامپ در واکنش به عملکرد فدرال در توییتر نوشت: "طبق معمول ، فدرال رزرو هیچ کاری انجام نداده است! ما یک دلار بسیار قوی و یک فدرال رزرو بسیار ضعیف داریم."

ترامپ گفت بدون اینکه مشخص کند می خواهد چه کاری انجام دهد ، قصد دارد اقدامی کند که بر دلار و فدرال رزرو تأثیر بگذارد.

CNBC گزارش داد ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با پشت سر گذاشتن تصمیمات اخیر چین ، در کاخ سفید جلسه‌ای با معاونان اصلی تجارت خود برگزار کرد.