به گزارش افکارنیوز،

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، گفته است قصد دارد در دیدار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در نشست جی ۷ (گروه هفت) از او بخواهد به جنگ تجاری که در حال حاضر رشد اقتصادی را در سراسر جهان بی‌ثبات کرده است پایان دهد.

اخبار بین الملل_ نخست‌وزیر انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا از ترامپ خواهد خواست که به جنگ تجاری با چین دامن نزند گفت: «شک نکنید». او در ادامه تاکید کرد اولویتش برای این نشست «مشخصا وضعیت تجارت جهانی است».

جانسون در ادامه به خبرنگاران گفت :«بسیار نگران راهی هستم که تجارت جهانی در پیش گرفته است. ما شاهد افزایش روزافزون سیستم حمایت از تولیدات داخلی و اعمال تعرفه هستیم».

نخست وزیر انگلیس در بیانیه شب گذشته خود نیز تعامل با کشور‌های خارجی را هدف اصلی خود اعلام کرده و گفته بود: «پیام من به سران گروه هفت آن است که انگلیسی که من سکان هدایت آن را در دست دارم، ملتی بین‌المللی خواهد بود، با کشور‌های خارجی تعامل بسیاری خواهد داشت و به خودش اطمینان دارد».

جانسون وعده داده است در تاریخ تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا، ۳۱ اکتبر، انگلیس را با توافق و یا بدون آن از این اتحادیه خارج کند.

جانسون این اظهارات را درحالی بیان می‌کند که به اعتقاد بسیاری در چهل و پنجمین نشست گروه هفت در میان اختلافات سران کشور‌های عضو و تنش تجاری بین واشنگتن و اتحادیه اروپا، این نگرانی وجود دارد که این نشست به ایجاد شکاف بیشتر میان آن‌ها منجر شود.

نشست گروه ۷ سال ۲۰۱۹ در فرانسه از تاریخ دوم تا چهارم شهریور در تفرجگاه ساحلی بیایتز برگزار می‌شود. انتظار می‌رود در مجموع ۲۴ هیأت خارجی همراه با سران «گروه ۷» شامل «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا روز شنبه ۲۴ اوت از سوی «امانوئل مکرون» در یک شام غیر رسمی پذیرایی شوند.

در این نشست، نمایندگانی از اتحادیه اروپا و سازمان‌های مهم بین المللی مانند سازمان ملل متحد، صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی نیز شرکت خواهند داشت.