به گزارش افکارنیوز،

بعد از آنکه روز گذشته (سه‌شنبه)، وزیر دفاع ژاپن هشدار داد که «پیونگ‌یانگ» در حال توسعه کلاهک‌ جنگی است که می‌تواند به سپر دفاع موشکی ژاپن نفوذ کند، امروز (چهارشنبه) اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه «توکیو» قصد دارد 73 موشک رهگیر آمریکا را برای مقابله با تهدید احتمالی کره شمالی خریداری کند.

اخبار بین الملل- بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، توکیو در صدد است از طریق موشک‌های رهگیر آمریکا، دفاع موشک بالستیک خود را تقویت کند و در همین راستا، پنتاگون امروز، چراغ سبز فروش 73 موشک «استاندارد-3 بلاک IIA» را به ژاپن نشان داد.

تصمیم جدید ژاپن برای خرید این موشک‌ها، در حالی اتخاذ شده است که «تاکاشی ایوایا» وزیر دفاع ژاپن روز سه‌شنبه گفت پیونگ‌یانگ در حال توسعه کلاهک جنگی است که می‌تواند به سپر دفاع موشکی ژاپن نفوذ کند.

به دنبال بی‌توجهی‌های آمریکا و کره جنوبی به هشدارهای اخیر کره شمالی درباره برگزاری رزمایش مشترک آنها در شبه جزیره کره، پیونگ یانگ در هفته‌های اخیر چندین بار موشک‌های کوتاه برد آزمایش کرده است.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی پیش از این تأکید کرده بود که کشورش باید برای مقابله با «تهدیدات نظامی مداوم و فشارهای تهاجمی نیروهای متخاصم»، توسعه تسلیحات جدید راهبردی تاکتیکی را سرعت دهد.