به گزارش افکارنیوز،

پس از واکنش تند کره شمالی به اظهارات اخیر «مایک پامپئو » وزیر خارجه آمریکا و تاکید بر اینکه امیدهای مذاکره با ایالات متحده در حال از بین رفتن است، دستگاه دیپلماسی آمریکا در بیانه‌ای اعلام کرد با وجود این واکنش پیونگ یانگ این کشور آماده گفتگو با کره شمالی است.

اخبار بین الملل-​ خانم «چوئه سان-هویی» معاون اول وزیر خارجه کره شمالی روز شنبه گفته بود امیدهای مذاکره با ایالات متحده در حال از بین رفتن است.

این واکنش پس از آن صورت گرفت که هفته گذشته «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا رفتار پیونگ یانگ را گستاخانه توصیف کرده بود.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در همین رابطه و بدون اینکه به جزییاتی از این واکنش اشاره کند، گفت: همانطور که نشان داده ایم، ما آماده مذاکره هر چه سریعتر با طرف کره شمالی هستیم.

معاون اول وزیر خارجه کره شمالی افزود: ما درباره پیشینه اظهارات ناشی از بی‌فکری پامپئو کنجکاو هستیم و محاسباتی که او دارد را زیر نظر داریم. آمریکا اگر می‌خواهد در آینده پشیمان نشود بهتر است بیش از این صبر ما را با چنین اظهارات زننده ای نیازماید.

سران کره شمالی و آمریکا تا کنون سه بار دیدار چهره به چهره داشته اند و توافقی ظاهری نیز امضا شد اما نتیجه عملی از این ملاقات ها تا کنون مشاهده نشده است. آمریکا همچنان رویکرد تحریم و مذاکره همزمان را به پیش می برد و کره شمالی اعلام کرده تا زمانیکه تحریم ها پابرجا باشند تغییری در رویکرد خود نخواهد داد.