به گزارش افکارنیوز،

چند روز قبل، کلیپ انتخاباتی نتانیاهو منتشر شد. «همراه با راستگرایان بمانید تا امنیت‌تان حفظ شود»، از جملات کلیدی این کلیپ بود. این کلیپ‌ ثابت کرد که #امنیت_‌سازی، اصلی‌ترین محور رویکرد انتخاباتی اوست.

در همین راستا نتانیاهو سعی داشت تبلیغات انتخاباتی خود را با مانور قدرت و حملات پهپادی به سوریه، مقرحشدالشعبی عراق و ضاحیه بیروت به نمایش بگذارد ولی از قضا سکنجبین صفرا فزود و در آخرین حملات پهپادی دو رزمنده حزب الله لبنان به شهادت رسیدند.

پس از شهادت دو رزمنده لبنانی بلافاصله سیدحسن نصرالله در نطق حماسی خود وعده ی انتقام خون شهدا را داد و با هوشمندی مثال زدنی خود و شناخت ترفندانتخاباتی نتانیاهو که رنگ و بوی خون داشت خطاب به صهیونیست ها فرمود: «نتانیاهو با خون شما در انتخابات شرکت می‌کند و شما را به سوی جهنم می‌کشاند.»‌

میتوان گفت در آستانه ی انتخابات پارلمانی اسرائیل عملیات اخیر حزب الله که با موشک کورنت و از یک منطقه مرتفع انجام گرفت فقط نمی تواند شلیک به یک خودروی زرهی اسرائیل باشد بلکه در حقیقت این حمله، شلیک به صندوق انتخاباتی و تلاش های نتانیاهو برای ائتلاف سازی هم خواهد بود.

واکنش منفعلانه نتانیاهو به حمله حزب الله نیز موید این نکته است که نتانیاهو به خوبی میداند شروع هر گونه تجاوز و جنگ جدید در آستانه انتخابات آتی کنست اسرائیل مساوی است با انتحارسیاسی نتانیاهو و راستگرایانی که با شعار #امنیت رقابت انتخاباتی خود را کلید زده اند و نتانیاهو بیش از این نمیخواهد ضیافت انتخاباتی اش با خون اسرائیلی‌ها رنگین شود.