به گزارش افکارنیوز،

یک مقام ارشد ترکیه گفت که حزب حاکم عدالت و توسعه به دنبال اخراج «احمد داود اوغلو » نخست وزیر سابق و سه نماینده پارلمان از این حزب است.

اخبار بین الملل- داود اوغلو سال 2016 از دولت خارج شد و «بن علی یلدریم» جایگزین وی به عنوان نخست وزیر ترکیه گردید. وی پیشتر سیاست‌های حزب عدالت و توسعه، مدیریت اقتصادی دولت و شخص اردوغان را مورد انتقاد قرار داده بود.

این مقام ترکیه‌ای که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که در نشست روز دوشنبه کمیته مرکزی حزب عدالت و توسعه، خواسته شد تا داوداوغلو به همراه «آیهان صفر اوستان»، «سلکوک اوزداگ» و « عبدالله باسکی » از حزب حاکم اخراج شوند.

انتظار می‌رود که شورای انضباطی حزب این تصمیم را طی روزهای آتی تصدیق و اجرایی کند.

این اقدام در حالی اتخاذ می‌شود که طی روزهای اخیر گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده که احزاب مخالف در پی شکست حزب حاکم در انتخابات شهرداری استانبول، به دنبال تشکیل حزبی رقیب هستند.

در جولای گذشته، «علی باباکان» معاون سابق نخست وزیر ترکیه کناره‌گیری خود از حزب عدالت و توسعه را اعلام و به اختلافات عمیق در حزب اشاره کرد و از تشکیل حزبی جدید خبر داد.

باباکان به همراه «عبدالله گل» رئیس جمهور اسبق ترکیه درصدد راه‌اندازی جنبشی هستند که برخی افراد گفته‌اند می‌تواند به چالش جدیدی برای قدرت سیاسی اردوغان تبدیل شود.