به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های ژاپنی روز سه‌شنبه گزارش دادند که یک بسته حامل یک گلوله و نامه‌ای تهدیدآمیز به سفارت کره جنوبی در توکیو ارسال شده است.

اخبار بین الملل- ​به نوشته خبرگزاری «رویترز»، فرستنده ناشناس این پاکت، در بخشی از نامه‌ خطاب به کارکنان سفارت کره نوشته است: «یک اسلحه خریده‌ام و می‌خواهم کره‌ای‌ها را شکار کنم.»

خبرگزاری «کیودو» نوشته است که این پاکت هفته گذشته به سفارت کره ارسال شده و اکنون پلیس ژاپن در حال تحقیق در مورد آن است.

پلیس از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده است. یک کارمند سفارت کره جنوبی دریافت این پاکت را تایید کرده، اما جزئیات بیشتری در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

این پاکت در حالی به سفارت کره ارسال شده که در هفته‌های اخیر تنش دیپلماتیک میان توکیو و سئول به میزان کم‌سابقه‌ای افزایش یافته است. 

ریشه این اختلافات تجاری به رأی سال گذشته دادگاهی در کره جنوبی برمی‌گردد که به دلیل چهار شکایت مطرح شده علیه دو شرکت ژاپنی «نیپون استیل» و «سومیتومو متال» به دلیل اقداماتشان در زمان دوره استعمار توکیو علیه شبه جزیره کره در سال‌های ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵، آن‌ها را به پرداخت جریمه ۱۰۰ میلیون وون (۸۸ هزار دلاری) محکوم کرد.

مقام‌های دولت و فعالان تجاری در ژاپن ضمن رد حکم دادگاه عالی کره جنوبی اظهار داشتند که این موضوع قبلاً در معاهده ۱۹۶۵ امضا شده بین توکیو و سئول که باعث از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور شد، رفع شده است.

ژاپنی‌ها در پاسخ، صادرات نیمه رساناهای ضروری برای تولید کالاهای تکنولوژیک کره‌جنوبی را قطع کردند که موجب شد سئول سفیر ژاپن را احضار کرده و توکیو را به نقض قوانین بین‌المللی و استفاده از تجارت به عنوان عاملی در برابر حکم دادگاه متهم کند.کره جنوبی نیز متقابلاً ورود بسیاری از کالاهای ژاپنی به این کشور را تحریم کرد.