به گزارش افکارنیوز،

حساب توییتری «العهد الجدید» که فعالیت‌های خاندان سعودی را رصد می‌کند، با انتشار خبری فاش کرد محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی قصد دارد یک مرکز جاسوسی در جیبوتی تأسیس کند.

اخبار بین الملل_ این حساب کاربری در سلسله توئیتی اعلام کرد توانسته سندی محرمانه را بدست آورد که طبق آن، توافق بزرگی میان جیبوتی و عربستان برای ساخت یک مرکز «نظارت و جاسوسی» به امضا رسیده که وظیفه آن، نظارت بر مخالفان آل سعود و جاسوسی از آنهاست. این مرکز همچنین وظیفه جاسوسی از کشور‌های همسایه را برعهده دارد.

طبق اعلام پایگاه العهد الجدید، ارزش این معامله به ۲ میلیارد دلار می‌رسد و شامل خرید سلاح برای نیرو‌های مسلح جیبوتی در مقابل ساخت این مرکز جاسوسی است. این پایگاه همچنین اعلام کرد اسماعیل عمر جیله، رئیس جمهور جیبوتی ابتدا با این معامله مخالفت کرد، چرا که مبلغی که به وی پیشنهاد شد ۵۰ میلیون دلار بود. اما پس از آنکه بن سلمان ارزش این معامله را تا ۲ میلیارد دلار بالا برد، به سرعت با آن موافقت کرد.

العهد الجدید همچنین نوشت: این مرکز، پایگاهی برای اقداماتی مانند قتل، دزدی دریایی، نظارت بر مخالفان، و هک اطلاعاتی کشور‌های مجاور، به خصوص قطر، کویت و عمان خواهد بود. ارتش جیبوتی نیز از آن برای جذب مزدور در چارچوب گارد ویژه محمد بن سلمان استفاده خواهد کرد.

این پایگاه ادامه داد: علت انتخاب جیبوتی در درجه نخست، مشهور بودن این کشور به داشتن مراکز جاسوسی معروف جهان است. همچنین انتخاب این منطقه، علاوه بر موقعیت راهبردی آن، بخاطر آن است که نگاه‌ها را از کار‌های غیراخلاقی و غیرقانونی، خصوصا پس از رسوایی که در جریان ترور خاشقجی رخ داد، دور نگه می‌دارد.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی دوم اکتبر سال گذشته میلادی پس از آنکه برای دریافت مدارک خود به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، به طرز وحشیانه‌ای به قتل رسید.