به گزارش افکارنیوز،

عربستان سعودی، از بزرگترین وارد کنندگان تسلیحاتی در جهان یکشنبه اعلام کرد که قصد دارد مجوز ساخت تجهیزات مختلف جنگی را برای بخش داخلی و خارجی صادر ‌کند.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از «خبرگزاری رسمی عربستان»، اداره کل صنایع نظامی عربستان از این به بعد به شرکت‌هایی که قصد تولید سلاح، مهمات و دیگر موارد مرتبط نظامی را داشته باشند مجوز ارائه خواهد کرد.

به گفته «احمد الاوهالی» رئیس اداره کل صنایع نظامی عربستان، این اقدام باب سرمایه‌گذاری بخش خارجی و داخلی در امور نظامی را باز خواهد کرد.

این در حالی است که عربستان سعودی یکی از پنج وارد کننده بزرگ تسلیحات در جهان است و موسسه بین‌المللی تحقیقات صلح استکهلم» (سیپری) اخیرا در گزارشی نوشته که میزان صادرات سلاح به غرب آسیا در طول پنج سال گذشته ۸۷ درصد افزایش یافته و عربستان سعودی از این حیث در راس قرار دارد.

این موسسه که سالانه گزارش‌هایی در مورد صنعت تسلیحاتی و جنگ‌افزارسازی منتشر می‌‌کند، از عربستان سعودی به عنوان بزرگترین واردکننده جنگ‌افزار در جهان بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ یاد کرده و نوشته است که میزان واردات تسلیحاتی عربستان سعودی در این دوره، در مقایسه با بازه پنج ساله قبلی ۱۹۲ درصد افزایش یافته است.