به گزارش افکارنیوز،

در حالیکه نمایندگان پارلمان انگلیس به تازگی طرحی را برای تمدید احتمالی موعد برکسیت در صورت عدم حصول توافق مجدد میان لندن و بروکسل به تصویب رسانده‌اند، بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور به دنبال ترفندی تازه برای غلبه بر این مصوبه است.

اخبار بین الملل- بوریس جانسون در واکنش به تصویب این طرح گفته است که حاضر است بمیرد، اما موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۹ آبان ماه ۱۳۹۸) است تمدید نشود.

طرح ممانعت از برکسیت بدون توافق، جانسون را ملزم می‌کند که یا با اتحادیه اروپا در مورد نحوه خروج به توافقی مدون برسد یا بار دیگر ضرب‌الاجل خروج را به تعویق بیاندازد.

روزنامه تلگراف انگلیس یک شنبه شب به نقل منابع آگاه گزارش داد که بوریس جانسون و دیگر اعضای کابینه به دنبال اقدامی قانونی برای دور زدن این طرح هستند و جلسه‌ای نیز میان مشاوران دولت و وزرا با حضور شخص نخست‌وزیر در این باره تشکیل شده است.

تلگراف افزود: گفته می‌شود که این طرح ارسال یک نامه از بوریس جانسون به اتحادیه اروپا با تمرکز بر درخواست تمدید ماده ۵۰ پیمان لیسبون است که تصریح می‌کند که لندن به دنبال به تاخیر انداختن برکسیت بعد از ۳۱ اکتبر نیست.

بوریس جانسون اکنون خودش را در برابر مصوبه تازه پارلمان بدون گزینه می‌بیند و در تلاش برای یافتن راهی برای مقابله آن است. این درحالیست که بعضی از رسانه‌های انگلیسی با تشریح قوانین موجود، حتی از احتمال محاکمه جانسون در صورت عدم تمکین به تصمیم پارلمان خبر داده اند.

براساس گزارش اسپوتنیک، علاوه بر این، بوریس جانسون امیدوار بود که با برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام و افزایش نمایندگان حامی خروج بتواند تصمیمات خود را در برکسیت عملی کند که نمایندگان انگلیسی با برگزاری انتخابات زودهنگام نیز مخالفت کردند.

رسانه‌های انگلیسی با بیان اینکه تا کنون همه طرح‌های بوریس جانسون در پارلمان این کشور شکست خورده است آن را یک رکورد بی سابقه برای یک نخست‌وزیر این کشور خوانده‌اند.