به گزارش افکارنیوز،

یک عضو بلند‌پایه طالبان امروز اعلام کرد از آنجایی‌که آینده مذاکرات با آمریکا نامشخص است، نماینده‌ای از این گروه راهی روسیه می‌شود تا در خصوص خروج احتمالی سربازان آمریکایی از افغانستان گفتگو‌هایی انجام دهد.

اخبار بین الملل- این عضو طالبان همچنین افزود برنامه‌های مشابهی برای دیدار از چین و ایران و برخی از کشور‌های آسیای میانه نیز وجود دارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از این عضو ارشد طالبان در قطر نوشت: «هدف از این دیدار‌ها اطلاع رسانی به رؤسای این کشور‌ها در مورد مذاکرات صلح و تصمیم ترامپ مبنی بر خاتمه روند صلح است، آنهم درست زمانی که دو طرف تمامی مسائل مهم را حل کرده بودند و قرار بود توافق صلح امضا شود».

این عضو طالبان همچنین افزود هدف از این دیدار‌ها احیای مذاکرات با آمریکا نیست، بلکه سنجیدن سطح «پشتیبانی منطقه‌ای» برای وادار کردن واشنگتن جهت خارج کردن نیرو‌های خود از افغانستان است.

این خبر پس از آن منتشر می‌شود که مذاکرات پنهانی واشنگتن با گروه طالبان و اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان، در کمپ دیوید، پس از آنکه یک سرباز آمریکایی در حمله بمبگذاری یک خودرو در کابل جان باخت با تصمیم ترامپ ناتمام ماند.

پس از این حادثه ترامپ به رسانه‌ها گفت: «وقتی شنیدم خیلی ساده یکی از سربازان ما به همراه ۱۲ نفر دیگر کشته شدند، گفتم اصلا امکان ندارد ملاقات کنم. به هیچ وجه امکان ملاقات نیست. آن‌ها اشتباه کردند».

پیش از این، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، گفته بود: «پایان کامل حضور نظامیان خارجی شرط غیرقابل‌انکار صلح پایدار در افغانستان است».