به گزارش افکارنیوز، زیمبابوه کشوری که یه چند باری حذف صفرها را تجربه کرده،اونم نه یکی دوتا صفر،به اندازه انگشتهای دو دست و شاید هم بیشتر،طوری که برای مردم این کشور و سایر ممالک به صورت یه طنز و جوک در اومده.

خیلی ها علاقه دارن حداقل یه برگ از اسکناسهای میلیون دلاری زیمبابوه را تو کلکسیونشون داشته باشن…البته دیر یا زود ما هم حذف صفرها را تجربه می کتیم.. فکر کنم حداکثر تا دو سال دیگه.. اما اون چیزی که مسلمه اینه که عدم مهار تورم باعثتکرار این اتفاق میشه…یعنی اگر عدد روی اسکناس ۱۰۰۰۰ ریالی ما تبدیل به ۱۰ شد و اوضاع قیمتها بی ضابطه افزایش پیدا کرد باز هم مجبور به انتشار اسکناس با ضریب ۱۰۰۰۰ و شاید هم بالاتر خواهیم شد. تحلیل سختی نداره.. خیلی سادس.. به قول خیلی ها، حساب دو دو تا چارتاس!

در ادامه تصاویری از وضعیت اسکناسهای زیمبابوه را ببینید و دعا کنیم که این اتفاق حداقل برای پول ملی ما پیش نیاد:اسکناس پونصد میلیون دلاری! شاید فقط بدرد خرید یه وعده صبحونه معمولی بخوره!با این اوضاع، اکثر مردم این کشور میلیاردر شده اند!فروش مواد غذایی ارزان! از بسته های کوچک ده میلیون دلاری تا بسته های بزرگتر ۶۰ میلیونی!برای خرید یه مرغ، خیلی میلیون دلار باید خرج کرد! مثل این …این صورتحساب شما در یک رستوران معمولیه، بابت خوردن یه وعده غذا!برای پرداخت صورتحسابتون هم باید اینقدر پول داشته باشید!یا اینقدر اسکناس برای خوردن یه نوشیدنی! از وزن نوشیدنی سنگین تر!خرید یه بستنی یخی!یا تکه ای نان!و حتی سه عدد تخم مرغ! من نتونستم اعدادش را بشمارم…شما برام بشمارید!این هم یعنی ۵۰ دلار آمریکا!و حتی ارزش این را نداره که با پول شمار، شمارش کنیم.. اسکناسها را با ترازو باید شمرد.. هر یک کیلو و دویست و پنجاه گرم، معادل ۱۰۰ دلار!این هم حقوق یکماه تلاش و کار! برای انتقال اون باید به فکر کرایه یه تاکسی یا وانت بار بود!یک پسربچه میلیاردر زیمبابوه ای!و در انتها اسکناس یکهزار تریلیون دلاری که با زبون بی زبونی میگه: اوضاع هنوز اونقدرها هم خراب نیست، وگر نه سنگ روی سنگ بند نمی شد!!!!