به گزارش افکارنیوز به نقل از (ايسنا)، خبرگزاري فرانسه به نقل از يك منبع ديپلماتيك اعلام كرد: باراك اوباما، رئيس جمهوري آمريكا كه قرار است ۲۶ و ۲۷ مارس براي شركت در نشست سران امنيت هستهاي به سئول برود از مناطق غيرنظامي مرزي بين دو كره بازديد خواهد كرد.

این منبع دیپلماتیک اظهار داشت: انتظار می‌رود اوباما به اظهارنظر درباره مسائل مرتبط با کره شمالی بپردازد و یک سخنرانی درباره نگرانی‌های جامعه جهانی نسبت به کره شمالی و قاطعیت آمریکا نسبت به حمایت از ائتلاف واشنگتن سئول ایراد کند.

خبرگزاری یونهاپ نیز گزارش داد: اوباما احتمالا از مناطق مرزی بین دو کره که به شدت محافظت می‌شود، بازدید خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین احتمالا در سفرش به کره جنوبی با نیروهای آمریکایی مستقر در مناطق مرزی بین دو کره ملاقات خواهد کرد.

نیروهای آمریکایی از سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ به بعد در کره جنوبی مستقر شدند و تعدادشان در حال حاضر بالغ بر ۲۸ هزار و ۵۰۰ تن است.

کاخ سفید اعلام کرده که سفر اوباما به کره جنوبی و بازدید وی از مناطق مرزی بین دو کره نشان‌دهنده قدرت ائتلاف واشنگتن سئول است و پیام مهمی را برای دولت کره شمالی در بر دارد.

یک سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد: بازدید اوباما از منطقه غیرنظامی تصمیمی است که هنوز نهایی نشده اما با این حال سئول این مساله را تایید کرده که رئیس جمهوری آمریکا به کره جنوبی سفر خواهد کرد.

یک سخنگوی سفارت آمریکا در کره جنوبی اعلام کرد، از این مساله اطلاعی ندارد.

موضع رهبر جدید پیونگ یانگ برای شرکت در مذاکرات شش‌جانبه خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی امیدها برای نتیجه‌بخش بودن این مذاکرات را افزایش داده است.