به گزارش افکار نیوز به نقل از العالم، گزارشگر کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به اظهارات اخیر باراک اوباما در نشست ایپک، تأکید کرد: "باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا همانند ستاره های راک درخشید. وی در ایپک لحن سخنان خود راعلیه ایران تشدید کرد".

در همین حال تلویزیون رژیم صهیونیستی بخشی از اظهارات اوباما را در این زمینه پخش کرد.

اوباما گفت: " در صورت لزوم برای دفاع از آمریکا و منافع این کشور از زور استفاده می کنم.. فقط طبق شرایط و در صورت لزوم به زور متوسل می شوم. معتقدم که مسئولان اسرائیلی هم به خوبی از پیامدها و هزینه های جنگ آگاهند.. ایران نباید در تصمیم آمریکا تردید کند.. همچنین نباید در حق اسرائیل برای اتخاذ گامهای ضروری جهت تضمین نیازهای امنیتی خود شک کند.. هنگامی که موضوع با جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است، من هیچ گزینه ای را بعید نمی دانم.. این شامل همه عناصر قدرت آمریکا است.. بله تلاش نظامی جهت آماده شدن برای هر سناریوی احتمالی ".

اوباما افزود: " آمریکا و اسرائیل پیش بینی می کنند که ایران هنوز به سلاح هسته ای دست نیافته است. اکنون جامعه جهانی مسئولیت دارد تا از زمان استفاده کنند.. تحریم ها شدت می یابد و ایران منزوی شده است. مسئولان این کشور تحت فشارند.. و با این تلاش معتقدم که تلاشهای دیپلماتیک در کنار فشارها نتیجه می دهد ".

گزارشگر اسرائیلی در ادامه خاطرنشان کرد: " اوباما همچنین چشمک کوچکی به نخست وزیر اسرائیل نتانیاهو و وزرای اسرائیلی زد و گفت: نیازی به سخن گفتن از جنگ نیست و جنگ برای شما هم ضرر دارد ".

اوباما: " سخنانی بیش از اندازه در باره جنگ مطرح می شود.. در هفته های اخیر این اظهارات فقط به نفع نظام ایران بود. زیرا قیمت نفت که آنها برای پیشبرد برنامه هسته‌ای روی آن حساب می کنند بالا رفت. اکنون زمان مناسبی برای این اظهارات بیهوده نیست. در این زمان باید منتظر بود فشارهای فزاینده تأثیر خود را نشان دهد.. باید از ائتلاف بین المللی که آن را ایجاد کردیم حمایت کنیم ".

گزارشگر اسرائیلی در ادامه اظهار داشت: " همه اظهارات باراک اوباما در این سخنرانی حماسی برای دفاع از اسرائیل، در واقع درباره خودش و حمایت از اسرائیل در سالهای اخیر بود. اوباما گفت که انتقادهای مطرح شده علیه او سیاسی است و واقعیت ندارد.

این گزارشگر خاطرنشان کرد: " چند دقیقه قبل از این سخنرانی، شیمو پرز که نشست لابی حامی اسرائیل را افتتاح کرد، با در آغوش گرفتن اوباما از آمریکا تشکر کرد و گفت که هیچ شکافی بین اسرائیل و آمریکا درباره موضوع ایران وجود ندارد.

شیمون پرز گفت: " آمریکا و اسرائیل هدف مشترکی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای دارند.. هیچ شکافی بین ما نیست ".

گزارشگر اسرائیلی خاطرنشان کرد: " این فقط سخنانی در افتتاحیه مراسم و مقدمه ای برای یک نشست مهم و تعیین کننده بین اوباما و نتانیاهو در کاخ سفید است، که انتظار می رود این اظهارات به راهکارهایی عملی تبدیل شوند ".

" محمد خواجه " کارشناس مسائل راهبردی در بررسی این گزارش در گفتگو با برنامه این هفته " العین الاسرائیلیه "(از نگاه رسانه های اسرائیل) شبکه خبری العالم تصریح کرد: " رؤسای جمهور آمریکا در دوره های مختلف برای تجدید پیمان خود با رژیم اسرائیل همواره در نشست سالیانه ایپک حضور می یابند ".

وی افزود: " مسؤولان آمریکایی همه ساله مخصوصا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشورهمواره دایره حمایتهای خود را از رژیم اسرائیل گسترش می دهند ".

محمد خواجه خاطرنشان کرد: " اوباما در این نشست با تأکید بر حمایتهای بی وقفه خود از اسرائیل در صدد رفع اتهام برخی اطراف مبنی بر سهل انگاری وی در برابر اسرائیل برآمد ".

وی تأکید کرد: "اوباما در راستای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همه توان خود را برای جلب رضایت لابی صهیونیستی در آمریکا بکار بست".