به گزارش افکارنیوز،

«ابو علی البصری» مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق اظهاراتی درباره «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش مطرح کرد.

اخبار بین الملل- البصری به خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت که «ابراهیم عواد السامرائی ملقب به ابوبکر البغدادی در حال حاضر در یکی از مناطق غربی سوریه حضور دارد».

وی تصریح کرد که «فرماندهان گروه تروریستی داعش با دستور مستقیم البغدادی جنایتکار، به سمت ترکیه، سودان و شمال آفریقا فرار کرده‌اند».

این مسئول عراقی خاطر نشان کرد، این در حالی است که خانواده‌های عناصر داعش و شماری از نیروهای این گروه، هم اکنون در اردوگاه «الهول» واقع در استان الحسکه (شمال شرق سوریه) مستقر هستند.

البصری ضمن اعلام هشدار نسبت به حضور عناصر داعش در استان ادلب (شمال غرب سوریه)، تأکید کرد که این مسئله نیز، تهدید دیگری برای امنیت این منطقه است.

وی اعلام کرد که برخی از تروریست‌های خارجی نیز از مناطق آزاد شده، به کشورهای خود بازگشته‌اند و می‌توانند خود را در قالب‌های جدید سازماندهی کنند.

مدیر کل اطلاعات عراق با بیان اینکه این عناصر داعش، تهدیدی برای صلح و امنیت در کشورهایشان هستند، خاطر نشان کرد که نیروهای اطلاعاتی عراق و نیروهای سازمان «الحشد الشعبی»، سر نیزه مبارزه با داعش هستند.

واع نیز اعلام کرد که طی روزهای آتی، اطلاعات مفصلی درباره البغدادی و مهمترین معاونانش منتشر خواهد کرد؛ کسانی که پس از کشته شدن معاونان سابق البغدادی، به این سِمَت منصوب شده‌اند.