به گزارش افکارنیوز،

به دنبال انتشار جزئیاتی از تماس تلفنی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور اوکراین درباره جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، ترامپ دیروز (شنبه) بار دیگر از دموکرات‌های این کشور انتقاد کرد.

اخبار بین الملل- ترامپ در حساب توییتر خود اعلام کرد که دموکرات‌های آمریکا در تلاش هستند جو بایدن را از انجام تحقیقات مبرا کنند و به جای آن درباره دونالد ترامپ و اوکراین تحقیقاتی انجام دهند.

رئیس جمهور آمریکا در حساب توییتر خود نوشت: دموکرات‌ها و رسانه‌های جعلی به دنبال انجام تحقیقات هستند، آن‌ها در تلاش هستند یک تحقیقات مسخره دیگر مثل بقیه تحقیقات قبل آغاز کنند. اسم آن را «تعقیب توهمات اوکراین» می‌گذارم. آن‌ها در عین حال سعی دارند از جو بایدن خواب آلود هم حمایت کنند.

دونالد ترامپ در حالی از موضع خود در قبال اوکراین حمایت کرده که در روز‌های اخیر هم بار‌ها به این مسئله اشاره کرده است. ترامپ روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران کاخ سفید اعلام کرد که موضوع صحبتهای او با رئیس جمهور اوکراین مسئله مهمی نبوده است.

روز جمعه مشخص شد ترامپ در یک مکالمه تلفنی در ماه ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین درخواست کرده که تحقیقاتی را درباره پسر جو بایدن آغاز کند. ترامپ در این تماس تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواست تحقیقاتی را درباره ارتباط جو بایدن با دولت اوکراین در زمان خدمت او به عنوان معاون باراک اوباما آغاز کند.

بیش از یک هفته پیش هم روزنامه واشنگتن پست در مطلبی فاش کرد که ترامپ از ۲۵۰ میلیون دلار از بودجه نظامی آمریکا استفاده کرده تا دولت اوکراین را برای آغاز تحقیقات درباره فساد‌های جو بایدن تحت فشار قرار دهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که رودی جولیانی قصد دارد بفهمد آیا تلاش‌های دیپلماتیک جو بایدن در اوکراین تأثیری در عضویت پسر وی در هیئت مدیره یک شرکت بزرگ اوکراینی داشته است یا خیر.