به گزارش افکارنیوز،

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، گفت از حمله پهپادی به کاراکاس در اوت ۲۰۱۸ تاکنون چندین بار تلاش برای ترور او خنثی شده است.

اخبار بین الملل- او در گفت‌وگو با کانال تلویزیونی روسیا ۱  اعلام کرد: «بعد از آن توطئه ترور ما چندین تلاش دیگر برای کشتن من را خنثی کردیم. همه آن‌ها از سوی کلمبیا و با تایید واشنگتن انجام شده بود. مایه تاسف است که آن‌ها از روش‌های کاملا مجرمانه استفاده می‌کنند و تلاش می‌کنند تا با قتل سیاسی، رئیس جمهور را برکنار کنند.»

پیش از این هم مادورو گفته بود کلمبیا ۱۰ توطئه برای کشتن او طراحی کرده است. او می‌گوید آمریکا و شخص رئیس جمهور کلمبیا در این توطئه‌ها دست دارند.

از بهمن سال گذشته که خوان گوایدو، سرکرده مخالفان ونزوئلا، خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور خوانده و بلافاصله آمریکا حمایت خود را از او اعلام کرده فشار‌ها بر نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، از سوی واشنگتن به شدت افزایش یافته است. پس از اجرای کودتایی نافرجام برای برکناری مادورو، اعمال تحریم‌های مختلف علیه کاراکاس و مسدود کردن تمام دارایی‌های دولت ونزوئلا در آمریکا، اکنون رسانه‌ها از طرح دولت ترامپ برای محاصره دریایی ونزوئلا خبر داده‌اند.