به گزارش افکارنیوز،

الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده جوان ایالت نیویورک از حزب خود، دموکرات، برای ناکامی برای به جریان انداختن روند استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد.

اخبار بین الملل- جوانترین عضو کنگره آمریکا در پیامی توئیتری با انتقاد از حزب دموکرات، از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان خواست تا اجازه آغاز روند استیضاح ترامپ را بدهد. در پیام توئیتری کورتز آمده است: در این مرحله، رسوایی ملی بزرگتر رفتار‌های قانون شکنانه رئیس جمهور نیست بلکه امتناع حزب دموکرات از استیضاح او برای این (رفتار قانون شکنانه) است. 

اظهارات کورتز با حمایت گسترده برخی هم حزبی‌های دموکرات او همراه شد و از سران این حزب خواستند تا  از استیضاح ترامپ حمایت کنند. در تازه‌ترین مورد جنجالی بر سر استیضاح رئیس جمهور آمریکا، دموکرات‌ها از تلاش ترامپ برای وادار کردن همتای اوکراینی خود در جهت تحقیق درباره پرونده پسر جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین این کشور انتقاد کردند.

روز جمعه مشخص شد ترامپ در یک مکالمه تلفنی در ماه ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین درخواست کرده که تحقیقاتی را درباره پسر جو بایدن آغاز کند. ترامپ در این تماس تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواست تحقیقاتی را درباره ارتباط جو بایدن با دولت اوکراین در زمان خدمت او به عنوان معاون باراک اوباما آغاز کند.

بیش از یک هفته پیش هم روزنامه واشنگتن پست در مطلبی فاش کرد که ترامپ از ۲۵۰ میلیون دلار از بودجه نظامی آمریکا استفاده کرده تا دولت اوکراین را برای آغاز تحقیقات درباره فساد‌های جو بایدن تحت فشار قرار دهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که رودی جولیانی قصد دارد بفهمد آیا تلاش‌های دیپلماتیک جو بایدن در اوکراین تأثیری در عضویت پسر وی در هیئت مدیره یک شرکت بزرگ اوکراینی داشته است یا خیر.