به گزارش افکارنیوز،

دولت روسیه به‌طور رسمی اعلام کرده است یکی از مقامات پیشین این کشور که طبق ادعاها جاسوس سازمان «سیا» بود، ناپدید شده و جستجو برای یافتن او آغاز شده است.

اخبار بین‌الملل-  خبرگزاری روسی «RIA» روز دوشنبه اعلام کرد پایگاه داده وزارت کشور روسیه  ناپدید شدن «اولگ اسمولنکوف» نفوذی سیا در روسیه را اعلام کرده و نوشته است که این وزارت‌خانه در حال جستجو برای یافتن او است.

به نوشته روزنامه روسی «کامرسنت» اسمولنکوف و همسر و سه فرزندش سال ۲۰۱۷ حین سفر به «مونتنگرو» ناپدید شدند. طبق گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی بنا به گزارش رسانه‌های آمریکایی، اسمولنکوف که از خبرچین‌های بلندرتبه سیا بوده، سال ۲۰۱۷ به آمریکا منتقل شده است.

سخنگوی کرملین در این باره گفته است: «(اسمولنکوف) چندین سال قبل طبق فرمانی داخلی از کار اخراج شده بود. او هیچ منصب عالی‌رتبه‌ و یا مناصب منتسب به رئیس‌جمهوری نداشت. همه این گمانه‌زنی‌ها در رسانه‌های آمریکایی چیزی بیش از داستان‌های عامه‌پسند نیستند».

بنا بر روایت شبکه «سی‌ان‌ان»، سیا پس از آن تصمیم به خروج این فرد گرفته که دریافته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با وزیر خارجه و سفیر روسیه، اطلاعاتی طبقه‌بندی‌شده در مورد سوریه را افشا کرده است. همین مسئله این آژانس اطلاعاتی آمریکا را نگران کرده که مبادا ترامپ ناخواسته اطلاعات نفوذی آمریکا را لو داده و جان او را به خطر بیاندازد.

به گزارش این شبکه، خروج این فرد از روسیه، آمریکا را از یکی از «منابع کلیدی» دریافت اطلاعات در مورد برنامه‌ها و دیدگاه‌های مسکو محروم کرده است.

منابع خبری روسی عنوان کرده‌اند محل زندگی اسمولنکوف در شهر «استافورد» ایالت ویرجینیا واقع شده است. او در محله‌ای ساکن است که بسیاری از مقامات و کارکنان سابق «FBI» و ارتش آمریکا در آن زندگی می‌کنند.