به گزارش افکارنیوز،

یکی از اعضای مجلس سنای هائیتی روز دوشنبه در تلاش برای پراکنده کردن معترضان در محوطه بیرونی پارلمان با استفاده از یک هفت تیر اقدام به تیراندازی کرد که در اثر این تیراندازی یک روزنامه نگار زخمی شد.

اخبار بین‌الملل- سناتور «ژان- ماری رالف فتییر» عضو حزب حاکم هائیتی مدعی شد که این تیراندازی برای دفاع از خود در برابر هجوم معترضان به درون ساختمان پارلمان و تلاش آنها برای برهم زدن نشست سنا صورت گرفت.

وی به رسانه های محلی گفت: «من از خودم دفاع کردم. دفاع مشروع یک حق ویژه است». این سناتور هائیتی از زخمی شدن یک روزنامه نگار در جریان این تیراندازی ابراز بی اطلاعی کرد.

طبق اظهارات روزنامه نگار خبرگزاری فرانسه، این روزنامه نگار مجروح که برای خبرگزاری آسوشیتدپرس فعالیت می کند بر اثر اصابت تکه هایی از گلوله شلیک شده به ناحیه فک خود متحمل جراحت جزئی شده است.

گفتنی است «فریتز ویلیام میشل» نخست وزیر هائیتی که اواخر ماه ژوئیه به این سمت منصوب شد، قرار بود روز دوشنبه به همراه وزرای کابینه اش برای تصویب سیاست کلی خود که گامی ضروری برای تثبیت دولت وی بشمار می رود، در مجلس سنا حضور یابد.

اما با رویداد روز دوشنبه، این نشست مجلس سنا به زمانی نامعلوم موکول شد و «جوفینیل مویس» سفر خود به نیویورک برای شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد لغو کرد.

شایان ذکر است که اوایل روز دوشنبه، چند صد معترض با تظاهرات در خیابانهای پایتخت هائیتی نارضایتی خود از دولت مویس را ابراز کردند.

بنا به مشاهدات عینی روزنامه نگار خبرگزاری فرانسه معترضان در حین عبور از منطقه تجاری پایتخت هائیتی به تخریب ویترین فروشگاهها و شیشه خودروها اقدام کرده و دست کم دو خودرو را به آتش کشیدند.