به گزارش افکارنیوز،

منابع محلی فلسطین اعلام کردند که رافی بیرتس، وزیر آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی، یوسی داغان، رئیس شورای اقلیم شهرک‌نشینان در شمال کرانه باختری و تعدادی از خاخام‌های یهودی در میان صدها شهرک‌نشین به مقبره یوسف در شرق نابلس یورش بردند.

اخبار بین‌الملل- پس از این یورش، میان جوانان فلسطینی و نیروهای صهیونیستی درگیری‌هایی رخ داد.

نیروهای اشغالگر تجهیزات نظامی وارد منطقه "بلاطة البلد" در شرق نابلس کردند، اطراف این منطقه را بستند و مانع رفت‌وآمد شهروندان فلسطینی شدند.

منابعی در شهر نابلس اعلام کردند که اتوبوس‌های رژیم صهیونیستی صدها شهرک‌نشین را به این منطقه منتقل کردند.

مقبره یوسف در مجاورت اردوگاه "بلاطه" در شرق نابلس در منطقه تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان فلسطین قرار دارد که به گفته فلسطینیان این آرامگاه از بدو اشغال نابلس در سال ۱۹۶۷ تاکنون همواره کانون درگیری میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان بوده است.

فلسطینیان می‌گویند که این آرامگاه یک اثر باستانی اسلامی است که در سازمان اوقاف اسلامی به ثبت رسیده است و پیش از اشغال آن یک مسجد بوده و در آن قبر یک شیخی به نام "یوسف دویکات" از اهالی شهرک بلاطه البلد قرار دارد، اما یهودیان مدعی هستند که پیکر حضرت یوسف (ع) از مصر به آنجا منتقل شده و در آنجا دفن شده است.

از سوی دیگر، پایگاه خبری العهد اعلام کرد که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی جهت مقدمه‌چینی برای ورود شهرک‌نشینان به آرامگاه یوسف به شهر نابلس یورش بردند.
پیشتر، نهادهای تندرو حامی شهرک‌سازی از طریق شبکه‌های اجتماعی به مشارکت گسترده در یورش به مقبره یوسف در نابلس فراخوانده بودند.

در همین راستا، گروه‌های فلسطینی خواستار مقابله با عملیات یورش مکرر به آرامگاه یوسف شدند.

نیروهای اسرائیلی نیز حضورشان در اطراف منطقه مقبره یوسف را همزمان با فراخوان‌های نهادهای افراطی برای یورش به آن بیشتر کردند.

از سوی دیگر، ارتش رژیم صهیونیستی اقدامات نظامی‌ خود در اطراف شهرک "عزون" در شرق شهر "قلقیلیة" را تشدید کرده و محدودیت‌هایی را برای رفت و آمد فلسطینیان اعمال کرد.

شهرک "عزون" از چند روز پیش شاهد درگیری‌های شدید میان ارتش رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی در اعتراض به یورش صهیونیست‌ها است.