به گزارش افکارنیوز،

ترکیه بار دیگر یک شهروند آلمانی را بازداشت کرد. به گزارش رسانه های آلمانی فرد دستگیر شده از کارکنان مدیریت شهری هانوفر بود که درهتل محل اقامت خود در ایتالیا دستگیر شد.

اخبار بین‌الملل- فرد دستگیر شده یک تبعه آلمانی 45 ساله با اصالت کرد است که در ترکیه متولد شده است. ترکیه حکم بازداشت بین المللی علیه وی صادر کرده بود. وزارت امور خارجه آلمان این مسئله را تایید کرده است. سرکنسولگری آلمان در میلان با فرد مورد نظر در ارتباط است تا شرایط کمک به این تبعه آلمانی را فراهم کند.

اینکه دقیقا این مرد به چه اتهامی دستگیر شده است هنوز مشخص نیست. به گزارش رسانه های های آلمانی این تبعه آلمانی 45 ساله در استانبول تحصیل کرده و آنجا همچنین در اعتراضات خیابانی شرکت می کرده است. خانواده وی انگیزه های سیاسی را عامل دستگیری وی می دانند. این مرد در سال 1996 از ترکیه مهاجرت کرده و به آلمان پناهنده شده است. چندین سال بعد وی تابعیت آلمانی خود را دریافت کرد. حالا این مرد در ایتالیا دستگیر شده و خانواده او نگران هستند که وی به ترکیه تحویل داده شود.

چندی پیش رسانه های آلمانی از افزایش شمار اتباع آلمانی دستگیر شده در ترکیه در ماه های اخیر خبر دادند.

  بر این اساس شمار اتباع آلمانی که در ترکیه دستگیر شده اند در 6 ماه گذشته از 47 مورد به 62 افزایش پیدا کرده است. 38 شهروند آلمانی دیگر هم به دلیل ممنوع الخروج شدن در ترکیه گیر افتاده اند. اینکه چه تعداد از آن ها به دلایل سیاسی و به اتهام همکاری با تروریست ها در زندان های ترکیه هستند و یا اجازه ندارند سفر کنند هنوز مشخص نیست. وزارت خارجه آلمان در این باره آماری را از سال گذشته در اختیار ندارد.

بعد از کودتای نظای نافرجام در ترکیه در جولای سال 2016 ممنوعیت ها علیه اتباع آلمانی برای سفر به این کشور و تعداد دستگیری اتباع آلمانی به شدت افزایش پیدا کرد و این مسئله مناسبات بین دو کشور را به شدت خدشه دار کرد.

چند ماه پیش رسانه های آلمانی خبر دادند که ترکیه می خواهد در آینده توریست های آلمانی که به زعم خود مخالف دولت ترکیه ارزیابی می کند را بلافاصله بعد از ورود به این کشور دستگیر کند.

این تهدید ترکیه کمی بعد از لغو مجوز رسمی کار سه خبرنگار آلمانی در این کشور شکل گرفت.

آنکارا مدتهاست که این انتقاد را به مقامات آلمانی وارد می کند که قاطعانه علیه حضور اعضای حزب ممنوعه کارگران کردستان موسوم به "پ ک ک" اقدام نمی کند

بسیاری از حدود سه میلیون ترک و آلمانی ترک تبار در آلمان از تعطیلات استفاده می کنند و برای دیدار از اقوام و دوستان خود به ترکیه سفر می کنند. در سال های گذشته برخی از این اتباع ترک و آلمانی در ترکیه دستگیر شده اند.

دولت فدرال آلمان بنابراین در هشداری از طرف وزارت امور خارجه به شهروندان اعلام کرده است که اظهاراتی که بر اساس قوانین آلمانی تحت عنوان آزادی بیان مطرح می شود می تواند دلیلی برای تشکیل یک پرونده جنایی علیه آن فرد در ترکیه باشد.