به گزارش افکارنیوز،

"نایجل فاراژ"، رهبر حزب برگزیت انگلیس در گفتگویی با سایت رادیو آلمان در پاسخ به این پرسش که حدود 6 هفته مانده تا تاریخ مقرر برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپ آیا شما فکر می کنید که انگلیس در 31 اکتبر این اتحادیه را ترک خواهد کرد گفت: من امیدوارم که ما این کار را انجام دهیم و نخست وزیر این وعده را داده است.

اخبار بین‌الملل- اما من بیشتر حدس می زنم که ما این کار را انجام نمی دهیم. این یک وضعیت فوق العاده است. ما یک همه پرسی داشتیم. همه قول داده اند که نتیجه را اجرایی کنند. تنها پارلمان مصمم به جلوگیری از این مسئله است. با توجه به مناسبات حداکثری به سختی می توان گفت که تا 31 اکتبر چه اتفاقی می افتد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه من به عرصه سیاسی آمده ام تا چیزها را تغییر دهم همچنین گفت: من فکر می کنم که از لحاظ دموکراتیکی عضویت در اتحادیه اروپا یک فاجعه بود. در زمینه اقتصادی اگر ما خود را سمت جهان سوق دهیم خیلی بهتر خواهیم بود تا اینکه به دنبال مناسبات دوستانه با آلمان و بقیه اروپا باشیم.

وی حزب محافظه کار را برای پیشبرد سناریوی برگزیت مناسب ندانسته و وقوع این امر تحت نخست وزیری جانسون را مانند دوران ترزا می بعید دانست.

فاراژ همه هشدارها درباره عواقب برگزیت بدون توافق را رد کرده و در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد که من به دموکراسی، آزادی و این واقعیت که کمیسیون اتحادیه اروپا یک هیولای غیر منتخب است که دموکراسی در کشورهای اروپایی را نابود کرده است اعتقاد دارم.