به گزارش افکارنیوز،

"ماریا زاخارووا" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه، اعلام کرد که خودداری دولت ایالات متحده در صدور روادید برای برخی اعضای هیئت نمایندگی روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل، اقدامی شرم‌آور و نمونه دیگری از بی‌احترامی مقامات واشنگتن به کشورهای عضو سازمان ملل است.

اخبار بین‌الملل- وی گفت: «برخی اعضای هیئت رسمی نمایندگان روسیه روادید ورود به خاک ایالات متحده برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را دریافت نکرده‌اند. این اقدام، نمونه دیگری از اقدامات شرم‌اور طرف آمریکایی و بی احترامی به اعضای سازمان ملل و عدم اجرای تعهدات ایالات متحده بعنوان کشوری است که مسئولیت استقرار مقر سازمان ملل متحد را برعهده گرفته است.»  

زاخارووا یادآور شد که طرف روسی اسناد مربوط به روادید تمامی اعضای هیئت نمایندگی این کشور در نشست مجمع عمومی را به موقع (چند ماه قبل از پرواز آنها به ایالات متحده) به مقامات آمریکایی ارائه داده بود.

برخی نمایندگان شورای فدراسیون (سنای) روسیه، از جمله "کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل که می بایست در کار سالانه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کنند، نتوانستند روادید ورود به خاک ایالات متحده را دریافت کرده و در این رویداد بین المللی مشارکت داشته باشند. سناتور کاساچوف، این اقدام دولت آمریکا را نقض تعهدات این کشور در برابر جامعه بین الملل نامید.