به گزارش افکارنیوز،

پرینچک با اعلام این مطلب و با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران افزود، آمریکا علیه ایران، ونزوئلا، سوریه، چین و روسیه تحریم هایی را اعمال کرده و همچنین سخن از وضع تحریم ها علیه ترکیه است.

اخبار بین‌الملل- رئیس حزب وطن ترکیه ادامه داد، کشورهای مورد تحریم آمریکا هر کدام یک قدرت اقتصادی هستند و حرفی برای گفتن دارند و این کشور در اصل با تحریم این کشورها خود را تحریم کرده است.

پرینچک تصریح کرد، این کشورها با توسعه روابط اقتصادی با یکدیگر می توانند به راه خود ادامه دهند ولی آمریکا با تحریم این کشورها در اصل خود را تحریم کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ایران در خط مقدم جبهه علیه آمریکا است،  گفت: در این جنگ آمریکا شانس موفقیت ندارد، جمهوری اسلامی قدرت مقاومت بالایی دارد و اگر قرار است در این میان جنگی درگیرد این ایران است که در این خصوص تصمیم می گیرد و از دید من احتمال اینکه آمریکا و اسراییل بخواهند تصمیمی در مورد جنگ با این کشور بگیرند، وجود ندارد.

 رئیس حزب وطن ترکیه با تاکید بر اینکه ایران در برهه زمانی فعلی یک نقش تاریخی در سطح جهان ایفاء می کند،  گفت: جمهوری اسلامی در دفاع خاک و منافعش تاکنون عزم خود را نشان داده و سرنگونی پهپاد آمریکایی نیز دلیلی بر این نگاه است.

پرینچک به رخدادهای جاری در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و  در تشریح صف بندی منطقه ای مورد نظر خود گفت : در حال حاضر درگیری بین دو جبهه مختلف در منطقه وجود دارد.  در یک جبهه آمریکا، اسراییل، عربستان، برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس،  منطقه و غربی ها و در جبهه مقابل ایران، سوریه، عراق، ترکیه، روسیه، چین و یمن قرار دارند.

وی در ارزیابی جنگ یمن و رخدادهای موجود در خلیج فارس نیز گفت: در حال حاضر از دریای سیاه، دریای اژه، شرق مدیترانه، شمال سوریه، شمال عراق، ایران، خلیج فارس، تنگه هرمز و یمن یک جبهه واحد در مقابل جبهه مقابل تشکیل شده است.

این مقام حزب وطن ترکیه گفت: این جبهه واحد در درون خود به بخش های مختلف تقسیم می شود ولی در نهایت یک جبهه واحد تشکیل شده است. تمرین نظامی ایران، روسیه و چین که اعلام شده است نیز در چارچوب این جبهه واحد می باشد و امری بسیار مهم است.

پرینچک گفت: ترکیه و ایران در یمن باید در کنار یکدیگر قرار گیرند و دیگر کشورهای این صف نیز می باید در کنار ایران و ترکیه در مسایل این کشورها جای داشته باشند.

رهبر حزب وطن ترکیه با تاکید بر اینکه پیروزی در جنگ و مجادله در جبهه یاد شده از دریای سیاه تا دریای عمان به وحدت در مقابل نیروهای دشمن بستگی دارد، گفت: ما باید در کنار یکدیگر قرار گیریم ، در هر مساله ای در کنار یکدیگر و با همدیگر باشم. چرا که در این صورت قدرت خود را افزایش و امکان رویارویی با جبهه مقابل را خواهیم داشت.

وی با تاکید بر لزوم حل مسایل بین کشورهای متحد که در یک صف قرار دارند، گفت: پیروزی نهایی در صورتی حاصل خواهد شد که ما در هر جا به همراه یکدیگر حضور داشته باشیم.