به گزارش افکارنیوز،

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب در یک نشست خبری آمار مربوط به تعداد تجاوزات هوایی ائتلاف سعودی به یمن پس از پیشنهاد رئیس شورای عالی سیاسی یمن درباره توقف مشروط حمله به عربستان را اعلام کرد.

اخبار بین الملل- سرتیپ یحیی سریع گفت، ائتلاف سعودی پس از این پیشنهاد که «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن آن را چهار روز پیش مطرح کرده بود، «حدود ۱۵۰ بار به یمن حمله هوایی کرده است».

وی خاطرنشان کرد، ائتلاف سعودی طی ۱۲ ساعت گذشته، «بیش از ۳۶ بار به مناطق مختلف یمن حمله هوایی کرده است که از این میان، ۳۰ بار به استان صعده، ۴ بار به استان صنعاء و دو بار به استان حجه صورت گرفته است».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: «در این حمله هوایی، ۲۲ نفر از غیرنظامیان یمنی از جمله چندین زن و کودک شهید و ۱۵ نفر زخمی شدند».

مهدی المشاط شامگاه جمعه گذشته (۲۹ شهریور) که به مناسبت پنجمین سالروز پیروزی انقلاب ۲۱ سپتامبر این کشور سخنرانی می‌کرد، اعلام کرد که به نیابت از نیروهای مسلح یمن حمله به اهداف عربستان سعودی به وسیه موشک و پهپاد را متوقف می‌کند و امیدوار است که این کشور هم دست به اقدام متقابل بزند و حملات به یمن را متوقف کند.

او گفت که اگر آتش‌بس فراگیر در یمن محقق شود، دولت نجات ملی (مستقر در صنعاء) مستقیما وارد مرحله گفت‌وگوهای جدی به منظور دست‌یابی به راه حل سیاسی همه‌جانبه خواهد شد و از این گفت‌وگو‌ها استقبال خواهد کرد.