به گزارش افکارنیوز،

احزاب، نیرو‌ها و شخصیت‌های لبنانی پس از دیدار با شماری از مسئولان این کشور، در بیانیه ای، آنچه «اظهارات تجاوزکارانه و وقیحانه دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا» خوانده اند را محکوم کردند.

اخبار بین الملل- در این بیانیه آمده است: اظهارات تجاوزکارانه این مقام که نماینده تروریست‌ترین دولت در جهان محسوب می‌شود، از کینه‌ای ریشه‌ای در برابر ملت‌های آزاده نشأت می‌گیرد که بخاطر کرامت و استقلال خود مبارزه می‌کنند؛ کینه‌ای که جنگ‌ها و مصیبت‌هایی را به بار آورده که تاریخ پیش از آن شاهدش نبوده و میلیون‌ها قربانی در جهان برجای گذاشته است.

در بیانیه احزاب و شخصیت‌های ملی لبنان همچنین آمده است: دموکراسی که دولت جنایتکار آمریکا مدعی است که از آن دفاع می‌کند و آن را ترویج می‌دهد، همانی است که به رژیم جنایتکار اسرائیل اجازه اشغال فلسطین و آواره ساختن ملت این کشور و محاصره آن را می‌دهد.

احزاب و شخصیت‌های لبنانی همچنین از ادامه مسامحه دولت این کشور و برخی سیاستمداران با تجاوزات مکرر آمریکا بر حاکمیت ملی ابراز تأسف کردند و گفتند: مداخلات آمریکا در امور داخلی لبنان که به منظور تصفیه حساب‌های سیاسی صورت می‌گیرد، جز ایجاد شکاف بیشتر و بی ثباتی که احتمال دارد کشور را در مسیری ناامن قرار دهد، فایده دیگری ندارد.

«مارشال بیلنگسلی» معاون وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در امور مبارزه با تامین مالی تروریسم در روزهای اخیر به لبنان رفت و در دیدار با مقامات مختلف گفت که کشورش هر تیمی را که حمایت عینی از حزب الله به عمل آورد، تحریم می‌کند.