به گزارش افکارنیوز،
 روزنامه اینترنتی رأی الیوم با اشاره به تلاش‌ دموکرات‌ها برای برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا به خصوص پس از رسوایی اخیر وی در خصوص اوکراین نوشت: تفاوتی نمی‌کند که جمهوری خواهان یا دموکرات‌ها بر سر کار باشند چرا که هر دوی آن‌ها حامی رژیم صهیونیستی هستند.

اخبار بین الملل- رأی الیوم در سرمقاله خود نوشت: دو فرد برجسته نژادپرست در جهان با بحران‌های سیاسی بسیار بزرگی روبه‌رو شده‌اند که ممکن است آنان را از قدرت و حکمرانی به زیر بکشد. این دو نیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس هستند. تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره عرف‌شکنی‌های ترامپ در تلاش برای خارج کردن رقیب دموکراتش یعنی جو بایدن و همچنین همکاری ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین در این زمینه آغاز شده است، اما دومی نیز بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس است که دادگاه قانون اساسی این کشور به اتفاق آراء حکم وی برای تعلیق تقریبا یک ماهه فعالیت‌های پارلمان به منظور خارج کردن بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا را ابطال کرد.

اگر جانسون به عنوان نخست وزیر و رئیس حزب محافظه‌کار انگلیس به پایان قدرت خود نزدیک شده باشد، اما انتظار نمی‌رود تلاش‌های نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای سرنگونی ترامپ که به تقویت فرصت‌های همکار دموکراتش یعنی سناتور بایدن منجر شود به نتیجه برسد زیرا آغاز تحقیقات به این معنا نیست که شانس برکناری ترامپ حتی در صورت محکومیت وی زیاد است چرا که برای برکناری وی باید موافقت دو سوم یکصد عضو مجلس سنای آمریکا که اکثر آن‌ها جمهوری‌خواه هستند، کسب شود.

بیشتر بخوانید: سه‌شنبه؛ روز بد ترامپ و جانسون در نیویورک/ شکست کدامیک از آنان سنگین‌تر بود؟

اقدام ترامپ به نقض قوانین و همچنین قانون اساسی آمریکا تازگی ندارد و از همان روز اول راهیابی به کاخ سفید، وی به بازی با انتخابات و نقض قانون انتخابات خواه با دخالت‌های خارجی برای کمک به پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری یا پرداخت رشوه به عنوان حق‌السکوت به بازیگر فیلم‌های مستهجن که ترامپ با وی روابط نامشروع برقرار کرده بود، متهم است.

تماس تلفنی ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین -بازیگر مشهور فیلم‌های کمدی- برای کسب اطلاعاتی درباره فعالیت‌های تجاری هانتر بایدن، پسر جو بایدن در مقابل دریافت کمک مالی ۴۰۰ میلیون دلاری که البته این تماس تلفنی ضبط شده است و یک جاسوس سازمان اطلاعات آمریکا از آن سخن گفت، باعث افشای این رسوایی شد.

هم‌پیمانان ترامپ در منطقه خلیج فارس نگران برکناری وی از قدرت یا ناکامی وی در انتخابات هستند زیرا در این صورت ضربه دردناکی به آن‌ها به ویژه پس از ناکامی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کسب اکثریت آراء در انتخابات پارلمانی اخیر و همچنین احتمال برکناری یا استعفای دیگر متحدشان یعنی بوریس جانسون وارد خواهد شد.

مشکل ترامپ افتادن به آغوش اسرائیل و پیروی کامل از دستورات لابی اسرائیل در آمریکا (آیپک) است. اگر بحران ترامپ عمیق‌تر شود یا تلاش‌ها برای برکناری وی به ثمر بنشیند به هیچ وجه ناراحت نخواهیم شد و از راهیابی رقیب وی یعنی جو بایدن به کاخ سفید نیز خرسند نخواهیم شد زیرا هیچ یک از آن‌ها چندان با اعراب و مسلمانان دوست نیستند و هر دو در جبهه صهیونیسم قرار دارند.