به گزارش افکارنیوز،

گارد ساحلی یونان روز جمعه اعلام کرد که در اثر واژگونی یک فروند قایق در نزدیکی جزیره «کایوس» یونان دو زن و پنج کودک تبعه  ترکیه در آبها غرق شدند.

اخبار بین‌الملل- گاردساحلی یونان در مورد علت این سانحه که مرگبارترین سانحه دریایی ظرف یکسال گذشته بشمار می رود، جزئیاتی ارائه نکرد.

گارد ساحلی یونان همچنین از نجات یافتن دوازده نفر از مسافران این قایق خبر داد. هنوز مشخص نیست که آیا افراد نجات یافته در آبهای یونان درخواست پناهندگی داده اند یا خیر.

در هفته های اخیر، یونان با سیل پناهجویان و مهاجرانی که از جانب ترکیه به سوی این کشور روانه شده اند، روبرو است. در سال ۲۰۱۵، یک میلیون پناهجو برای گریز از شرایط جنگی در سوریه و همچنین تعداد زیادی مهاجر با عبور از ترکیه به جزایر یونان وارد شدند.

گفتنی است که در پی کودتای نافرجام ترکیه در ژوئیه ۲۰۱۶، شهروندان این کشور ظرف سالهای اخیر تلاش کرده اند تا وارد خاک یونان شوند.

شایان ذکر است که درماه آگوست بیش از ۹ هزار نفر وارد خاک یونان شده اند که این بالاترین شمار پناهجویان و مهاجران در سه سال اخیر بوده است. در ماه میلادی جاری نیز بیش از ۸ هزار نفر به یونان مهاجرت کردند.